טיול משפחות זה הזמן

יש משהו קסום בטיולי משפחות – משהו שממלא אתכם בצורה אחרת – אולי זה זמן האיכות עם האנשים הקרובים והאהובים עליכם ביותר, האפשרות שתלמד עליהם משהו חדש, וגם אם לא, ביליתם במחיצתם זמן איכותי, מהנה ששונה משגרת היום יום שלכם.

"עשיתי לא מעט טיולים בחיי בלא מעט תקופות שונות; סיום תרופת הצבא, טיול רווקים וטיול לסיום תואר – כולם היו מהנים ומכולם יש לי אינספור חווית. אך הטיולים שהביאו לי הכי הרבה סיפוק במהלך השנים הם הטיולים שעשיתי עם המשפחה שלי…" (מטייל אנונימי)

קשה להסביר מדוע. אך יש משהו קסום בטיולי משפחות – משהו שממלא אתכם בצורה אחרת – אולי זה זמן האיכות עם האנשים הקרובים והאהובים עליכם ביותר, האפשרות שתלמד עליהם משהו חדש, וגם אם לא, ביליתם במחיצתם זמן איכותי, מהנה ששונה משגרת היום יום שלכם.

לאלו מכם שעוד לא בטוחים שהם רוצים לקחת את כל המשפחה לטיול הבא שלהם, הכנו  10 סיבות למה כדאי לכם לקחת את כל המשפחה לטיול הבא שלכם (כולל הילדים):

 1. טיול משפחתי מאפשר לכל המשפחה להתאוורר מהשגרה היומיומית שלה. זכרו תמיד שלא רק אתכם השגרה שוחקת, אז למה לא להתאוורר קצת?
 1. טיול משפחתי זה הזמן האולטימטיבי בשבילכם ליהנות מהילדים שלכם בלי כל הסחות הדעת היומיומיות – בלי הטלוויזיה, הפייסבוק והחברים. רק אתם והם.
 1. אם תבחרו יעד לא שיגרתי או כזה שהוא עוד לא תיירותי יותר מדי תרוויחו טיול אותנטי ומקורי שיעצים את החוויה ואת הרגשת הביחד של כל המשפחה.
 1. זה מדהים ומעצים לפגוש אנשים שחיים באופן שונה מהדרך בה אנו חיים. לעיתים זה מכניס את החיים לפרופורציות הנכונות, גורם להערכה מחדש של הדברים שיש לנו ולאופן החיים שלנו וגם גורם לנו להבין שאפשר גם אחרת.
 1. טיול עם המשפחה זה זמן נהדר להיזכר וללמוד מחדש – שכולנו בני אדם ומתחת לפני השטח – לאחר שמנקים את צבע העור, השפה והדת – דומים ואפילו דומים מאוד.
 1. טיול משפחתי מאפשר לילדים לפתח מיומנויות חברתיות עם אנשים שונים ומעניינים מכל העולם.
 1. ואם כבר עסקינן בפיתוח הילדים – כי בזכות הטיולים האלה הילדים ילמדו לדבר אנגלית בצ'יק צ'ק או לכל הפחות יבינו את חשיבות השפה באמת.
 1. זה זמן מצוין להתאהב בעולם ובכל מה שיש לו להציע (ויש לו הרבה להציע…)
 2. ללמוד להכיר את בני המשפחה באופן אחר. הציגו את "האני" האחר שלכם פני הילדים – את זה שמתרגש, קופץ למים, מתלהב ורוקד ברחובות. אלו צדדים שיש בכל אחד מאיתנו אך נעלמים בשגרת החיים הרגילה.
 3. לאפשר למשפחה להתמודד עם מצבים אחרים ולא מוכרים כאלו שלא נמצאים בשגרת היום יום שלה ומחוץ לדפוסים המוכרים.

 

ואם החלטתם לשמוע בעצתנו ולצאת לטיולי משפחות מלהיבים ומאתגרים קבלו כמה עצות שיעזרו לכם לצלוח אותם על הצד הטוב ביותר:

 1. תכננו את החופשה המשפחתית כך שלכל אחד מהפרטים השונים יזכו לקבל את המרחב הפרטי שלהם ולכל אחד יהיה דרך לבטא את עצמו. נסו לתכנן שכל אחד יוכל (אם ירצה כמובן) לטייל קצת בעצמו ולהיות קצת בנפרד מהקבוצה, וגם בבחירת החדרים נסו להעדיף את המרחב – חדר גדול יותר על פני פינוקים כמו חדר כושר או בר מפואר במלון.
 1. טיול משפחתי הוא טיול – שמיועד לכל המשפחה. לכן חשוב מאוד שתוסיפו פעילויות ואטרקציות שיתאימו לכל פרט בנפרד ולא רק כאלו שמתאימות להנאת כולם (הרי גם ככה אף פעם לא תוכלו לקלוע למשהו שכולם אוהבים). ניתן ואפילו כדאי להתייעץ עם הילדים, בן/בת הזוג ולשאול אם יש מקומות מיוחדים בהם היו רוצים להיות. בצורה זו ניתן ללמוד ולהכיר במה שאר המשפחה מתעניינת.
 1. בטרם תצאו לטיול, מומלץ לקבץ את כל המשפחה ולחשוב על ספר חוקים משפחתי לנסיעה- שם יהיו הסכמות על הוצאות כספיות, הסכמות על התנהגות נאותה במקומות ציבוריים וכו'.
 1. תכננו את הטיול כך שיהיו בו כמה רגעי שיא אשר יהיו פזורים על פני הטיול.

תהנו!!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.