טיל גראד נפל בכפר השיקומי "עלה נגב – נחלת ערן"

'עלה' בני ברק נרתמו לקליטת ילדים פגועים מאשדוד ושבצו אותם במוסדות החינוך ובקרב משפחות

 

בתחילת השבוע נפל טיל גראד בכפר השיקומי "עלה נגב – נחלת ערן" שבו שוהים כמאה חניכים פגועי מוחין ברמות פיגור קשות, חלקם בעלי נכויות ומחלות סבוכות, ורסיסיו התפזרו על פני שטח נרחב.

השפעותיו של מבצע "צוק איתן" על דרום הארץ לא פסחו על הכפר "עלה נגב" במועצה האזורית מרחבים ומעון מוריה בגדרה והציבו בפני הנהלת רשת מעונות עלה ועובדיה דילמות לא פשוטות. כיצד ליישם את הוראות פיקוד העורף מצד אחד, ומצד שני לשמור את שגרת החיים החשובה לילדים שיכולה לפגוע בילדים.. איך מסבירים לילד בעל מוגבלות שכלית שעליו להיכנס לממ"ד? כיצד מתמודדים עם עשרות ילדים ומתבגרים בעלי מוגבלויות במשך לילה שלם במקלט? בכפר "עלה נגב – נחלת ערן" שבמועצה האזורית מרחבים ובמעון עלה שבגדרה מנסים לשמור עד כמה שאפשר על שגרת החיים של הדיירים, במקביל להנחיות הבטיחות של פיקוד העורף.

"הדבר הכי חשוב זה לשמור על השגרה" מסבירים אנשי המקצוע ב"עלה". "אנו מתמודדים עם קשיים רבים בשל כך. עלה מטפלת בילדים הסובלים מרמות פיגור קשות עם נכויות ומחלות סבוכות ולא ניתן לטלטלם כל היום. אשר על כן עלה מתגברת את מערך הצוותות הסיעודיים והרפואיים להתמודד עם בעיות אלו. "בזמני חירום אלו נדרש תגבור משמעותי של צוות המטפלים למתן השירותים השוטפים, ולא פחות חשוב מכך, לסייע בהרגעה ובטיפול בחניכים אשר השינויים משפיעים קשות על מצב רוחם. "למרות המצב הקשה, אנחנו חזקים, ערוכים ומצב רוחנו טוב" מספרת מסדה סקלי, מנכ"לית הכפר.

בתוך כך, 'עלה' בני ברק נרתמו לקליטת ילדים פגועים מאשדוד ושבצו אותם במוסדות החינוך ובקרב משפחות אשר הסכימו לארח, וזאת בכדי שהילדים יקבלו את הטיפול המתאים עבורם מבלי חששות לשלומם, וגם בכדי להרגיע את ההורים אשר היו לחוצים מאוד מעצם הימצאות יקירם בדרום המופגז.

531631

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.