טיפול בגלי הלם – מהן הסיבות שמטופלים רבים בוחרים בטיפול

יתכן שיצא לכם לשמוע על טיפול בגלי הלם לבעיות אורתופדיות שונות; ויתכן שזאת הפעם הראשונה בה אתם נחשפים למושג זה. מאמר זה יבאר לכם מהו טיפול בגלי הלם, איך טיפול בגלי הלם מתבצע, ולאלו בעיות גופניות הוא נותן מענה.

גלי הלם הם סוג של גלים אקוסטיים או גלי קול. הם דומים לגלים בהם עושים שימוש בבדיקת אולטרסאונד, ויוצרים רעד בגוף – ניתן להשוות אותם להדף שאנו מרגישים כאשר משהו מתפוצץ בסביתנו. אז כיצד ניתן להשתמש בגלי הלם כדי לרפא את הגוף?

טיפול בגלי הלם – איך זה עובד?

לטיפול בגלי הלם משתמשים במכשירים ייעודיים, שמשחררים באופן מכני פולסים (פעימות) של גלים באופן ממוקד אל אזורי הכאב בגוף. גלי ההלם פועלים בכמה רבדים:

  • הם יוצרים זעזוע בגוף שמעורר אותו לשחרר חומרים נוגדי דלקת.
  • הם מגבירים את זרימת הדם במקום הפגוע, ובאמצעות הרחבת כלי הדם וייצור של כלי דם חדשים, תורמים לתהליך הריפוי הטבעי של הגוף ולהפחתת הכאב והדלקתיות.
  • יש להם השפעה על מערכת העצבים – הם יוצרים טראומה באזור הפגוע, מה שגורם לגוף לשלוח לאזור זה חומרים משככי כאבים.
  • הרעד שהם יוצרים בגוף מסייע לפורר הצטברויות של סידן (הסתיידויות). הסידן המפורר נספג בגוף ובכך מסייע בהורדת הלחץ מפרקים ומגידים שמודלקים באופן כרוני.

הבעיות הנפוצות בהן טיפול בגלי הלם יכול לסייע: כאבי ברכיים, דורבן בעקב, דלקת בעקב אכילס, דלקת במרפק, דלקות בכתפיים, דלקת בגידי הכתפיים, הסתיידות בגידים ובמפרקים, כתף "קפואה", כאבי גב כרוניים, דלקות במפרק הירך, ועוד.

כיצד טיפול בגלי הלם מתבצע?

הטיפול בגלי הלם מתבצע בדרך במרפאות מיוחדות לסוג טיפול זה, מרפאות אורתופדיות ובמחלקות האורתופדיות של בתי החולים. כיום ישנו מגוון רחב של מכשירים שבאמצעותם מבצעים טיפול בגלי הלם. יש שני סוגים עיקריים של מכשירים שמצבעים בהם טיפול כזה: מכשירי גלי הלם אקוסטיים, שבד"כ מיועדים לריסוק הסתיידויות ועוצמתם חזקה; ומכשירי גלי הלם רדיאליים, שפועלים באופן ממוקד יותר ובאזורים קטנים יותר. משך הטיפול הממוצע בגלי הלם הוא 5-10 טיפולים לאורך כמה שבועות, כאשר משכו של טיפול אחד הוא כ-20 דקות.

יתרונות של טיפול בגלי הלם

לטיפול בגלי הלם  יתרונות לא מעטים: על אף שלפעמים תיתכן אי נוחות מסוימת, הטיפול לא כואב; הטיפול אינו פולשני; לטיפול אין תופעות לוואי; במהלך הטיפול אין שימוש בזריקות וגם לא בתרופות; הטיפול אינו דורש ניתוח. הטיפול לא מגביל את המטופלים – מיד לאחריו הם יכולים לחזור לשגרת יומם. בנוסף, תהליך הריפוי הוא טבעי לחלוטין, שכן גלי ההלם בסך הכל מעודדים את הגוף לבצע פעולות טבעיות שנועדו לטפל בכאבים ובדלקות, תוך עזרה חיצונית מינימלית. לסיכום, אם הנכם סובלים מדלקות בפרקים או בגידים, הסתיידויות, כאבים באזורים שונים בגוף וכו' – מומלץ לשקול טיפול בגלי הלם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.