טיפים בבחירת סוכן ביטוח

בחירת איש מקצוע, בייחוד סוכן ביטוח, אינה משימה של מה בכך. אצל סוכני נדל"ן מדברים בדרך כלל על לוקיישן, לוקיישן ולוקיישן. אצל סוכני ביטוח כנראה שצריך לדבר על שירות, שירות ושירות. בין אם אתם בוחרים בסוכן ביטוח עצמאי המייצג מספר גדול של חברות ביטוח, סוכן ביטוח של חברת ביטוח אחת או ביטוח ישיר באמצעות הטלפון או האינטרנט, חשוב שתדעו לבחור את סוכן הביטוח המתאים ביותר לצרכים שלכם.

לשאול את השאלות הנכונות
חברות הביטוח הישירות מנסות לשכנע אתכם שרכישת ביטוח באינטרנט, ולא משנה אם מדובר בביטוח בריאות, ביטוח רכב או ביטוח דירה, זו העסקה המשתלמת ביותר שתוכלו למצוא. אלא שלא תמיד זה המקרה. גם אם מבחינת המחיר אולי תחסכו כמה שקלים, יכול מאוד להיות שתגלו בבוא היום שהשירות שאתם מקבלים מחברת הביטוח הווירטואלית אינו מספק (בלשון המעטה) במקרה של נזק או תביעה. לכן, במקרים רבים עדיף לבחור דווקא בסוכן בשר ודם, אבל גם במקרה הזה חשוב לעשות סקר שוק, להיפגש עם כמה סוכנים, ולברר איתם את הפרטים הבאים:
• איזה חברות ביטוח הם מייצגים? האם תוכלו לקבל מהם הצעת מחיר משתלמת מבין כל חברות הביטוח הפועלות בתחום מסוים, או שהם "קהל שבוי" של חברות ביטוח מסוימות, שלא בהכרח יציעו לכם את הפוליסה הטובה ביותר עבורכם.
• מהו תחום ההתמחות שלהם? יש סוכני ביטוח שיצהירו בפניכם שהם מומחים בכל סוגי הביטוח. מאלה תשתדלו להתרחק, כי הסיכוי שזה באמת המצב נמוך למדי, ורוב הסיכויים שהם למעשה לא מתמחים באף תחום בפני עצמו. אם אתם זקוקים לביטוח רכב, עדיף לבחור בסוכן ביטוח שזה תחום ההתמחות שלו, וכנ"ל אם מדובר בביטוח תכולת דירה, ביטוח חיים או ביטוח בריאות. איתור סוכן ביטוח לפי התמחות ספציפית יכול להקל מאוד על בחירת סוכן הביטוח, ובעתיד – על השירות שתקבלו ממנו במקרה הצורך. (באתר זה תוכלו לבחור אותו בקלות)
• מה רמת הזמינות שלהם? האם סוכן הביטוח יעמוד לשירותכם גם במקרה של תאונת דרכים באמצע הלילה? או במקרה של שריפה בדירה בסוף שבוע או בחג? האם יש לסוכנות הביטוח מוקד טלפוני הפועל 24 שעות ביממה או לפחות צ'ט אינטרנטי שבו תוכלו להשיג מענה בכל שעה משעות היום או הלילה?
• איזה הטבות והנחות הם יכולים להציע לכם? שוק הביטוח הוא שוק תחרותי כמו כל שוק אחר. אם תציינו בפני כל אחד מסוכני הביטוח שאתם נפגשים איתם שאתם בעיצומו של סקר שוק, תתפלא לגלות את סל ההטבות וההנחות שכל אחד מהם יכול להציע לכם. לפעמים אפילו עבור אותה פוליסת ביטוח בדיוק תקבלו הטבות שונות אצל סוכני ביטוח שונים, בהתאם לקשרים של כל אחד מהם עם חברות הביטוח הגדולות.
• באיזו תדירות תיבחן מדיניות הביטוח עבורכם? פוליסות הביטוח שלכם יכולות להתעדכן עם הזמן, גם לטובתכם וגם לרעתכם, תלוי בתנאי השוק. סוכן ביטוח טוב ומהימן הוא זה שאחת לשנה לפחות יעבור על הפוליסות שברשותכם, וידע להציע לכם תנאים טובים יותר, למשל עבור הביטוח המקיף של הרכב שלכם, מבלי שאתם תצטרכו לרדוף אחריו ולברר פרטים בעצמכם מול חברות הביטוח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.