טיפים // כיצד להאיר ולעצב את חדר הילדים

הורים רבים מבקשים לילדיהם חדר מואר, מרווח, מאוורר אך לא כולם יודעים איך לעשות זאת נכון באמצעות עיצוב לבד! טיפים כיצד להאיר את חדר הילדים באמצעות עיצוב נכון של החדר // מאת: המעצבת רונית טל

חלונות – החלונות בחדר הם פריט אקססוריס לכל דבר, השתמשו בחלון כמקור לאור הטבעי בחדר, פתחו אותו מידי בוקר ודאגו שאויר נקי ותאורה טבעית יכנסו לחדר. ניתן לאבזר את החלון בווילון שמח שישלים את אווירת החדר, וילון צבעוני בצבעוניות בהירה יאפשר ניפנוף קל ברוח החלון  וכניסה רכה של אור שמש לתוך החדר.

צבע– חדרי ילדים בדרך כלל מקובל שהצבעוניות השולטת הינה צבעוניות בהירה ורכה ואיתה משלבים צבעוניות משלימה, המשלבת צבעוניות דומיננטית בעלת משמעות נוספת לחדר. לדוגמא שילוב של צבעוניות צהובה בחדר תוסיף לחדר אור, שמחה ורעננות. שילוב הצבעוניות יכול להיות בשילוב צבעוניות על הקיר בכיתוב או תמונה, יכול להתבטא בצביעת אחד מקירות החדר בצבעוניות שונה, ובעיקר בשילוב נקודות צבע באקססוריס בחדר ובנקודות בשילוב צבעוניות בריהוט.

אורות –  שילוב תאורה טבעית הוא מקור האור המרכזי המומלץ לחדר. עם זאת, גם תאורת חשמל צריכה להיות משתלבת בחדר מצד אחד להיות רכה ומלטפת ומצד שני להיות מקור האור בחדר בשעות החשכה. מומלץ לשלב מספר נקודות אור משנה מחוץ לתאורה המרכזית בחדר, כך לדוגמא תאורת לילה חלשה שתאיר לכל הלילה ותאורה ליד המיטה שתאפשר קריאה נוחה במיטה, ובחדרים בהם עדיין יש שולחנות תלמיד רצוי שיהיה תגבורת תאורה ליד השולחן ורצוי שיהיה תאורת לדים.

מראה – שילוב מראה בחדר תורם במספר אופנים, גם ברמה הפרקטית וגם בצד האסטטי, המראה תורמת להרגשת מרחב גדולה יותר וגם נוחה לשימוש נגיש של המשתמש בחדר וגם יכולה להשפיע על עוצמת האור החוזר בחדר.

סדר ואחסון  –  חדר מסודר ושאינו עמוס תורם מאוד לתחושה אוורירית ותחושה רחבה לחלל. השתדלו שלא להעמיס ציוד בחדר ומה שיש בחדר שיהיה מסודר במקום יעודי או במידוף פתוח או בארון סגור או קופסאות אחסון. האור בחדר מסודר תמיד יהיה בתחושה נעימה יותר. ניתן לשלב מגוון פתרונות אחסון כגון שימוש בכוורות תלויות או בכוורות רצפתיות. הכוורות עצמן משמשות גם הן כפריט עיצובי בחדר ויכולות לשמש כנקודות צבע המשפיעות על הצבעוניות בחדר.

רהיטי דורון

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.