טיפים לחיים (כמעט) מושלמים • סדר סדר תרדוף • מאת אמא עובדת, הסטייליסטית ובעלת עסק עצמאי, בקי לוין

הסצנה היומית נפתחת בתסריט אימה: המירוץ המטורף נגד מחוגי השעון נפתח. את נעה כמו רדופת טייפון, מסיימת להלביש את הילדים ולהושיב אותם מול קערת דגני הבוקר עם החלב. יש לך חמש דקות של חסד להתלבש לפני שאת צריכה לצאת להסיע אותם ללימודים  ומשם לעבודה.

אם גם את נמנית על זן הנשים שאת פוגשת ברמזור מורחות ליפסטיק על השפתיים, בין הצבע הוורוד לאיתות הצבע הכתום, בין לבין מסדרת גבות ושפם, ואז מגלה שהטוש שהבן צייר בו את הציור ה"מהמם", היה בעצם העיפרון לעיניים שלך – את בחברה טובה.

את מקנאה עד העצם בזאת שמתגוררת בבית שנראה כמו מוזיאון שעל הרצפות שלה אפשר להגיש אוכל לראש הממשלה, והיא מטופחת מקצה הקודקוד עד קצה הזרת.

את חושבת לעצמך איך תמיד סימה מסוגלת תמיד לתקתק את החיים שלה? ואיך זה שהילה תמיד נראית כאלו חיים אצלה בבית מאפרת וספרית צמודה, ורותי הזאת תמיד לבושה בחצאיות מדהימות ובפאה מסורקת היטב.

או-קי, אפשר גם להתנחם בעובדה שאתי, טובה, חני ושרה נראות כאלו ישנו עם הבגדים שלהן וראו פאנית או קוסמטיקאית במאה הקודמת, והן מעידות שאין ייאוש בעולם כלל…

כסטייליסטית ומלבישה, בין היתר, אני לא קונה את הסיפור של הנשים שמייללות באוזני: "אין לי דקה זמן לעצמי בבוקר, לכן אני נראית מרושלת. סורי". עם הקצאת זמן קצר, אבל עם סדר קודם בארון, הכל ייראה אחרת.

מניסיון, אין לי ספק שארונות של נשים רבות מבינינו, מפוצצים בבגדים מיותרים. התנחלו שם במאחז בלתי חוקי במדפים פריטים סנטימנטליים, נוסטלגיים, קטנים, גדולים, בגדי הריון, אחרי לידה, תלבושת אחידה מכיתה ח' ובגדים של סבתא רבא, כדי שנזכור אותה ז"ל.

בעזרת הטיפים הבאים תוכלי להתלבש בחמש דקות וגם להיראות מיליון דולר וגם ליהנות מארון מסודר. נשמע חלום? ממש לא. התוכנית היא ברת ביצוע וחשובה.

לפני שיש לך אירוע משפחתי חשוב, את רצה לחפש לך בגד בכל הארץ. את חולמת איך תיראי באירוע ושלכולם יצאו העיניים, במיוחד לגיסתך שרזתה מאוד לאחרונה. כך גם את צריכה לצאת בכל יום לעולם. כנשים, אנו חייבות להיראות במיטבנו עבור עצמינו, ולא עבור אף אחד אחר! למען התחושה הטובה והדימוי העצמי שלנו.

כדי שזה יקרה, אנחנו חייבות סדר בארון. ארון מסודר הוא הא"ב של המראה המושלם.

אל דאגה, לא אבקש ממך להיות כמו הנשים שפורשות נייר דקיק בתוך כל חולצה ומקפלות אותה בדיוק מילימטרי בארון, או מגהצות נייר טישו, אני מדברת על נשים רגילות, אמהות לילדים שיוצאות לעבודה ואין להן זמן. הן רק רוצות להיראות טוב!

הנה מספר טיפים שאשמח לחלוק איתך:

• סדרי את הבגדים שתלויים על קולבים בארון לפי צבעים. כך במקרה שיתחשק לך בגד כלשהו, יהיה לך קל ביותר לזהות אותו בארון ולשלוף מיד.

•  תקעי ווים על דלתות הארון מצידו הפנימי, ושם תתלי צעיפים, פריטי אקססוריז, תיקים וכיוצא באלה.

• אם את רגילה להכין ערימות של בגדים לפי סוג (חולצות, חצאיות וכדו') ערכי גם מיון של הבגדים לפי השימוש בהם. ככל שאת משתמשת בבגד יותר, כמו חולצות בצבעים אהובים או לפי עונה, חולצות בסיס, וחצאיות , הניחי פריטים אלה בקדמת הארון בהישג יד. בבוקר, כשכל דקה יקרה מפז, יהיו אלה הפריטים הראשונים שתשלפי ולא תצטרכי לחפור בארון.

• קחי קופסת קרטון או קופסת פלסטיק, והניחי בפינת הארון. הקופסא תשמש כקופסת 'תרומות'. כל בגד שעבר עליו למעלה משנה ללא שימוש,  או שהוא קטן ממידותיך, או סתם מונח, תכנה כניסי לקופסת התרומות! יש אנשים נזקקים שישמחו מאוד לקבל את הבגדים שלך שאינם בשימוש. אם את מאלה ששומרים את הבגדים ליום שתרזי 5 קילו, אני מציעה לך לתרום אותם כבר עכשיו ובאמת שתרדו את ה-5 קילו האלו תקני לך חדש! כי יגיע לך חדש!

• נעליים הסוגיה הבעייתית לאחסון. עם היד על הלב, אני מבינה כל אחת ששומרת יחס אישי לנעליה, אבל אישה יקרה, אם לא שילמת על נעליך מעבר ל-500 ₪, נעלת אותן במשך כל העונה האחרונה, והן כבר נראות דהיות מעט, הגיע הזמן להעיף אותן מהבית.

נעילת נעל קרועה, דהויה או משופשפות הורסת את כל המראה, וחבל.

• בפעם הראשונה שתיתקלי בחנות של אביזרי בית, קני שם סלסילות מפלסטיק. אין כמותן לסדר ולארגון. מספר סלסילות – והארון מסודר. אפשר להניח בהן את הגרביים, הגופיות, פריטי הלבשה תחתונה, חגורות, תכשיטים ומה לא. הסלסילות הן העוזרת של הסדר, זולות זמינות וחסל סדר חיפושים ובלגן.

גם אם יישמת את כל הכללים, אינך חייבת לפתוח את הארון לרווחה בפני כל מי שרוצה ולהציג ארון לדוגמא. העיקר שהסדר יקל על החיים שלך ויקצר לך את זמן השהייה מולו בכל בוקר. מי כמוך יודעת שחבל על כל דקה!

ארון מציאותי: מסודר היטב ובנוחות, הפריטים נגישים. בכוונה אני מציגה בפניכן ארון סטנדרטי שיכול להיות בכל בית בישראל. לא גדול מדי, אבל הבגדים התלויים ושאר הפריטים, מסודרים לפי צבעים ולפי סדר הגיוני, מה שמקל על השליפה.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. טיפים מצויינים!!! הלוואי שבמציאות היה לי חדר ארונות כזה וסדר מופתי שכזה! נותר לי רק לחלום

    osnat |
    הגב