טיפים לחיים מושלמים • לבושה על זה • בקי לוין

טיפים לחיים מושלמים!

מאת אמא עובדת, הסטייליסטית ובעלת עסק עצמאי, בקי לוין

יש אור בקצה הארון!

אחרי הסדר שערכנו בשבוע האחרון, הגיע הזמן לבחון את סוגיית הבגדים השימושיים לאם העובדת. בשל המרוץ הקדחתני של הבוקר והצורך להתלבש לעבודה במהירות שיא, כדאי מאוד לכל אישה להשקיע במספר פריטים Basic. ברגע שיש לך את הפריטים הבסיסיים האלו, הבהייה מול הארון וזמן בחירת הבגדים, יתקצר פלאים.

אני פותחת בפניכן כרגע את הארון הפרטי שלי ומציגה, לא רק את הארון, אלא בעיקר את הניסיון.

הנה הטיפים שלבושים טוב על כל אחת:

* ז'קט בלייזר שחור לאישה.

פריט חובה בכל ארון נשי. גם אם את ממהרת מאוד, ולחרדתך את מגלה שהקטן הטביע 'חמסה' על החולצה שתכננת ללבוש לעבודה, הז'קט  מכסה עליך ועל הפאשלה. אין זה משנה אם לבשת מתחתיו טי-שירט או חולצה מכופתרת תמיד תראי מסודרת ומכובדת. (אגב, היום באופנה העדיפי את החולצה המכופתרת).

גם אם בחוץ שורר חום אימים, ואת חושבת שז'קט יעיק עליו, שווה לך לקנות את הפריט המציל הזה, ובלבד שיהיה  מבד קליל, כי הוא יציל אותך בכל אירוע בלתי צפוי. ג'קט או בלייזר שחור תמיד ישדר ביטחון עצמי וסמכותיות ואחרי שתיווכחי בכך, תציבי אותו בעדיפות בקולקציית הבגדים שלך.

* חולצת בייסיק

חולצת בייסיק, או בעברית מדוברת 'חולצת בסיס' הפכה מזמן לפריט חובה בכל ארון. . לחולצת בסיס נזקקות בנות מגיל 3 עד גיל 120. הן משמשות פריט לבוש שעליו מניחים כמעט כל דבר. הן מופיעות בשלל גוונים ומתאימות לכל אירוע ולכל מטרה.

החולצות נמכרות בכל רשתות האופנה בארץ, מה שמצביע על כך שהטרנד שמסתבר שהתחיל כפתרון לבעיה של צניעות, הפך לפריט אופנה מבוקש לכל אישה.

חולצות בייסיק יהוו בעבורך הריענון הרשמי של המלתחה שלך. כל בגד יראה שונה עם חולצת בייסיק בצבע אחר מתחתיו. בשלב ראשון אני ממליצה על פריטי חובה: חולצות בייסיק בצבעי לבן, שחור, ושמנת או אוף-וויט (וכחול נייבי למי שאוהבת כחולים).

פתאום תגלי שחולצת הבסיס היא הנשק הסודי שלך לבוקר לחוץ. אם גילית ברגע האחרון שלבשת אתמול את החצאית האחרונה שנשארה בארון ואינך רוצה לחזור על עצמך, תתפלאי. אם תשלפי מערימת הבגדים השימושיים (ראו מדור קודם) חולצת בייסיק בצבע אחר, תוסיפי קרדיגן, בלייזר או סוודר נח, תשווי לעצמך מראה שונה לגמרי. עכשיו נשאר לך רק לטוס לקחת את הילדים ללימודים.

* בלי ללבוש שחור

בכל מקום אפשרי בו נמצאת קבוצת נשים, בין אם זה במשרד או באסיפת הורים, אני מגלה חיבה מיותרת לצבע שחור.

נשים רבות צצות שחורות מכף רגל עד ראש. בתרבות אחרת היו נדים להן בראש לאות השתתפות באבל… עכשיו תקומנה כל ה'נשים בשחור' ותסנגרנה עליו ש'שחור מרזה'. ייתכן. אני גם מבינה שיש ימים שנשים מרגישות שמנות מהלכות או נפוחות מתמיד, ולכן הן נדבקות לשחור, כאילו זו סגולה מדהימה. לימים אחרים כדאי ורצוי לגוון את השחור.

כל אישה אוהבת צבע מסוים, מעבר לשחור. אני מאמינה שכשאגיע לביתן של הנשים הללו אראה מגוון של צבעים בעיצוב הבית. איש לא יצבע את קירות ביתו רק בשחור או יקנה רק ריהוט שחור.

חשבי לרגע איזה צבע את אוהבת ונראה עליך טוב. אפשר גם שני צבעים, ועכשיו צאי לרכוש לך פריט או שניים מהצבע הזה. אני הייתי הולכת ממליצה בשלב ראשון לקנות  סוודר או קרדיגן מהצבע האהוב והמחמיא. לבשי חצאית שחורה, חולצה שחורה, גרביים שחורות (עוד דקה אגיע לנעליים) ועל בסיס זה לבשי את הקרדיגן היפה בצבע היפה לך. שברת את השחור ואת  עדיין יכולה להרגיש טוב עם עצמך.

* נעליים

הו, נעליים, חיבת המין הנשי! עוד עוד רגע אפצח בשיר, נעליים, אהובות שלי!

אני מאמינה שאישה חייבת להשקיע במספר זוגות נעליים איכותיות ואני מדברת כעת אל ליבה (ורגליה) של כל אישה באשר היא, הנמנית על זן האימהות, הנשים העובדות או הלא עובדות.

אל תתפתי לקנות נעליים זולות! הן אינן בריאות, בלשון המעטה, לא ליציבה בגב ולא לרגליים. הן אינן איכותיות ומתבלות מהר מאוד. אני רואה נשים שמשקיעות באיפור ובקוסמטיקה מקצועיים ואיכותיים, (חנויות הפארמים מפוצצות בנשים שמשקיעות הון במוצרי החנות פאות יקרות וכיסוי ראש יפים ומושקעים, בגדים מחנויות יוקרתיות, ואז… המבט יורד כלפי מטה, והופ! נתקע שם. האישה המטופחת והמושקעת מזלזלת בכפות רגליה הנושאות את כל גופה.

חשוב שתדעי שיש נעליים איכותיות שהן גם נוחות! תוכלי למצוא נעלי עקב יפיפיות  גם נוחות וגם אופנתיות.

בארון חשוב שלא לוותר על זוג נעלי עקב אחד לפחות – pump בצבע שחור וזוג נעליים נוסף בצבע אחר כמו חום או אפור, על פי מלתחת הבגדים שלך. לאחר שהתלבשת בחמש דקות, כשבארבע מתוכן צעקת הוראות לילדים, הנעליים הנכונות ישלימו לך את המראה הפרפקציוניסטי, כאלו השקעת חצי שעה מול המראה הבוקר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.