טיפים לעיצוב ולשדרוג שולחן החג

חודש עמוס בחגים ואורחים לפנינו. מלבד, הבישול והקניות, אסור לשכוח את עיצוב השולחן ויחד עם זאת את הנוחות והמנוחה של בעלת הבית.

בעבר, מחיר הכלים החד פעמיים, היה יקר וצורתם הייתה פשוטה מאוד. אך כיום, כלים חד פעמיים, זהו אינו מושג שמתביישים בו. ולהפך, נשים רבות, משתמשות בזה, חוסכות לעצמן זמן יקר וכוחות, קונות מראש במחירים משתלמים ומעצבות כבר בעת הקנייה, את שולחן החג החלומי שלהן.

פעמית2

רשת 'פעמית סטור', הרשת הגדולה בארץ למוצרים חד פעמיים, שמחה להיות חלק מהחוויה, מהיופי והרוגע, שמספקים הכלים החד פעמיים ומעניקה טיפים קטנים אך חשובים לשיפור מראה השולחן וליצירת אווירה חגיגית ומרוממת:

• הוסיפו אלמנט אישי על ידי עיצוב אישי לכל אורח, תוכלו להעניק לו את התחושה שהוא יחיד ומיוחד- דבשייה אישית, חלה קטנה על כל צלחת, או כרטיס אישי עם ברכה לשנה טובה.

• כדי ליצור שולחן אלגנטי ואחיד, בחרו אלמנט אחד שיחזור על עצמו במרחב האירוח של כל סועד- תפוח קטן, רימון או דבשייה. בשולחן חגיגי שכזה, נגיעות של צבע- כמו הנחת תפוחים דקורטיביים, מקפיצים את המראה ובולטים על רקע המפה הלבנה. גם תפוח ורימון אמתיים יכול לעשות את העבודה .

• שלבו מפיות מעניינות- על מנת להעניק לשולחן מראה חגיגי ומיוחד תשתמשו בחבקי מפיות בצורת רימון או תפוח.

• שלבו בין כלי הגשה בגבהים שונים וכך תיצרו שולחן מעניין: מקמו קערה או מגש גדול על רגל במרכז השולחן בכדי לתת את האווירה החגיגית שרציתם. השימוש בקערה על רגל לא רק יוצר מראה מעניין אלא גם חוסך מקום על השולחן- מפנה מקום ונוכחות לשאר הצלחות והמגשים.

• זכרו את כללי סידור הכלים והסכו"ם בארוחה:

סדר הסכו"ם – שני סכינים מצד ימין, סכין קטנה חיצונית וסכין גדולה פנימית. ליד הסכין הקטנה מניחים את הכף. מצד שמאל של הצלחת שמים את שני המזלגות – מזלג גדול פנימי ומזלג קטן חיצוני. הכוסות תמיד תהיינה מצד ימין לצלחת. אפשר גם להניח גביע יין ולידו כוס נמוכה למשקה קל.

זכרו, כי שימוש בכלים חד פעמיים, המגיעים במגוון צבעים וסגנונות הם פתרון מושלם למארחים כמויות של אנשים, במיוחד בחג שבו שפע של מטעמים, מנות וסימנים שמצריכים כלי הגשה הולמים.

חג שמח!

חד פעמית3 יחצ

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.