טיפים לעל האש משובח

מתכננים על האש? בואו תלמדו איך לעשות את זה הכי טוב שאפשר. כך תהיה לכם הנאה מההכנה וכמובן – מהתוצאה. הקפידו על ביצוע נכון לשביעות רצון מלאה שלכם ושל כל הסועדים אתכם. אבל לפני הכול כדאי לכם לשקול ולחשוב – מה אתם אוהבים? האם אתם אוהבים נתחי בשר צלויים, או בשר טחון? מה תעדיפו, חתיכות גדולות או קטנות, שיפודים או קבבים? אם אתם פתוחים להצעות נסו לגוון ולבחור משהו שלא טעמתם עד כה. אבל אם אתם שמרנים – לכו על המוכר והטוב. נסו שוב את מה שאתם אוהבים תוך ניסיונות לשפר את הביצוע ואת התהליך. כך תצליחו להשיג תוצאה משביעת רצון.

קבלו טיפים להצלחת העל האש

קניית הבשר – אתם עומדים בחנות. האם אתם יודעים מה לקנות? אנטרקוט הוא נתח שמומלץ מאוד לעל האש, הוא זמין לרוב. כמו כן הוא מצליח הן כשהוא חתוך לחתיכות קטנות וגם כאשר פורסים אותו לפרוסות גדולות יותר.  כאשר אתם בוחרים אנטרקוט, פילה או סינטה חשוב לברר שהנתח עבר תהליך יישון. מה שישביח את התוצאה שלכם. שאלו את הקצב לגבי היישון של הבשר כי שתהיו בטוחים שבחרתם בנתח בשר מוצלח.

פחמיםפחם למנגל הוא חלק חשוב ומשמעותי להצלחת הצלייה. מומלץ לרכוש פחם למנגל שמגיע באריזת נייר. כמו כן כדאי לבחור בפחם כבד במראה מבריק. אלו הם פחמים מומלצים שיעזרו לכם להצליח את תהליך הצלייה. פחם למנגל הוא חלק בלתי נפרד מההצלחה של הצלייה.

הכנות לצלייה – לפני הצלייה יש להכין את הבשר. מומלץ שהוא יהיה בטמפרטורת החדר. כמו כן כדאי לייבש אותו במגבת. כך שהוא יגיע להליך הצלייה מוכן ולא קר מידי. גם את הפחמים יש להכין כראוי לקראת הצלייה. לאחר שהצתתם את הפחם יש להמתין עד שהם יהיו לגחלים לוחשות. כאשר עורכים את הגחלים שימו לב והשאירו 10 ס"מ בין מקור החום לבין הרשת שעליה יונח הבשר. כאשר הגחלים לוחשות והבשר בטמפרטורה מתאימה תהליך הצלייה מתבצע כראוי.

תבלינים – כאשר מדובר על בשר מוכשר מומלץ למלוח בקמצנות, ואת זה לעשות לקראת סיום תהליך הצלייה. אם כי פלפל מתאים להוסיף אף קודם לכן. אם אתם אוהבים ניחוח מעושן מומלץ לפזר בזמן הצלייה על הבשר טימין וגבעולי רוזמרין. ככלל יש לציין כי בשר טעים ומשובח ערב דיו גם ללא תבלינים ורטבים שונים. אם כי לבחירתכם תוכלו להוסיף רטבים על פי טעמכם והעדפתכם.

למניעת שריפת הבשר – מומלץ להצטייד בבקבוק מים שתוכלו להתיז ממנו בקלות במקרה שתגלו שהאש אחזה בבשר.

מתכוננים למנגל? התארגנו עם כל הציוד הדרוש ורכשו את הבשר הטעים. והתחילו לעבוד בצורה יסודית ומדויקת. לא מומלץ לדלג על שלבים או לקצר תהליכים. כך תצליחו להפיק בשר טעים וצלוי היטב. שיהיה בתיאבון!

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.