טיפים לשמירה על איכות התכשיטים

הצהובונים הבריטיים אוהבים להשוות את הדוכסית קייט מידלטון לנסיכה דיאנה. ההשוואות האלו נוגעות בתחומים שונים: פריטי הלבוש שמגיעה איתם מידלטון לאירועים שונים, המקומות שאליהם היא יוצאת עם ילדיה וגם האופן שבו היא פונה אל הציבור. קל מאד למצוא את נקודות ההשקה בין השתיים ודמיון, שמעוררות לא מעט געגועים בקרב הבריטים אל הנסיכה הכול כך אהובה, אל הנסיכה דיאנה. נקודות ההשקה האלו באות לידי ביטוי גם בתכשיטים שעונדת מידלטון ולא בכדי. דיאנה הותירה אחריה אוסף מרשים של תכשיטים מרהיבים נוצצים, שעברו בירושה לדוכסית ואפשר לראות אותה עונדת אותם ביום יום וכמובן גם באירועים חשובים.

אחד הפריטים הבולטים ביותר, שהותירה דיאנה אחרי לכתה, היא טבעת האירוסין המיוחדת שלה. את הטבעת המרהיבה הזו, בת 12 קראט עם 14 יהלומים ואבן ספיר יפהפה במרכזה, ראינו על אצבעה של מידלטון לאחר הצעת הנישואין של הנסיך ויליאם, בנה של דיאנה. במקור, קיבלה דיאנה את הטבעת הזו מצ'ארלס בשנת 1981, כשהציע לה נישואין. הטבעת הזו נשארה במשפחה ועברה לקייט. תכשיט מרהיב נוסף, שעבר גם הוא בירושה הוא הכתר של דיאנה, שיוצר בשנת 1914 וכולל יהלומים וגם פנינים שעברו לא מעט ידיים במשפחת המלוכה. את הכתר המלכותי והמיוחד הזה קיבלה המלכה אליזבת השנייה כמתנת חתונה, וכשקייט הצטרפה למשפחה, עבר אליה הכתר (לאחר שהיה גם אצל דיאנה) באופן טבעי. ניתן לראות אותה עונדת אותו בקבלות פנים ובאירועים רשמיים שונים.

גם העגילים של דיאנה עברו לקייט, עגילים עם אבני ספיר, האבנים האהובות ביותר על דיאנה. קייט קיבלה את העגילים היפהפיים האלה מוויליאם בשנת 2010. אלה, משתלבים באופן מושלם עם טבעת האירוסין שעברה אליה גם כן ויוצרים מראה זוהר ומיוחד במינו. צמיד הפנינים, שניתן היה לראותו על דיאנה לא מעט פעמים והפך לאחד האייקונים המזוהים איתה, עוצב בשנת 1988 על ידי מעצב התכשיטים נייג'ל מילן ואפשר היה לראות אותו על קייט בסיור המלכותי שלה ושל וויליאם בגרמניה בקיץ האחרון (יולי 2017).

ועכשיו, כמה מילים על תחזוקת תכשיטים

התמזל מזלכם וירשתם אוסף תכשיטים מפואר בן לא מעט שנים? חשוב לכם לשמור על התכשיטים המיוחדים שלכם לאורך זמן? לא משנה באיזה סגנון עיצובי של תכשיטים מדובר, בני כמה הם או כיצד הם הגיעו לידכם, ישנן כיום מספר שיטות, העוזרות בשימור התכשיטים למשך פרק זמן ארוך ושמירה על המראה המיוחד והמסוגנן שלהם.

אחת הדרכים לעשות זאת היא הקפדה על ניקוי תכוף של התכשיט. ניקוי הטבעת, העגילים או הצמיד עוזר לשמור עליו נוצץ ומבריק ומונע הצטברות של שומנים ושאריות של לכלוך. ניתן לנקות את התכשיט עם סבון כלים, משחת שיניים ואפילו עם אלכוהול, כמו ג'ין. אלו, כמובן, שיטות ניקוי שעברו מפה לאוזן ומיושמות כיום על ידי לא מעט אנשים. אפשרות אחרת, היא לקחת את התכשיט למקום שבו הוא נרכש כדי שיעבור בו ניקוי או לשלוח אותו לבעל מקצוע, המתמחה בכך (רלוונטי לתכשיטים יקרים במיוחד).

עם הזמן עשויים חלק מהתכשיטים להצהיב (אלה, המכילים זהב לבן). ניתן לשחזר את הברק שלהם ולהחזיר להם את הצבע המקורי ואת הזוהר שלהם על ידי צביעתם מחדש (בצבע כסף או בצבע זהב לבן) או לטבול אותם בחומר מיוחד, המחזיר להם את צבעם המקורי (בחומר מסוג רודיום, המשמש, בין היתר, לציפוי תכשיטים). בנוסף, במידה ורוצים ללטש את התכשיט, מומלץ מאד לעשות זאת בעדינות כדי לא לשרוט אותו. כדאי, אם התכשיט עדין ויקר מאד, לתת אותו לליטוש למומחה. באופן כזה או אחר יהלום אומנם לא נשבר, אך אין זה אומר שאתם לא צריכים לשמור עליו, על מנת לשמור על הטבעות שלכן מיוחדות גם לאחר שנים כדאי לנקוט את כל הפעולות הנ"ל.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.