טיפת חלב למירוץ: אבוטובול חנך 'טיפת חלב'

 

במעמד חגיגי נחנכה 'תחנת פיס לבריאות המשפחה – מרגלית' בקריה החרדית

ראש העיר הרב משה אבוטבול במעמד: "בקרוב תחל בנייתן של שתי תחנות 'טיפת חלב' נוספות במימון 'מפעל הפיס'"

כעשרים שנה אחרי הקמת הקריה החרדית בבית שמש, נחנך בימים האחרונים במעמד חגיגי, מבנה מפואר ומשוכלל של 'טיפת חלב', מבנה שהוקם בשיתוף פעולה עם 'מפעל הפיס', ועם פתיחתו הוא ישרת נאמנה את אלפי המשפחות בקריה.

לכבוד פתיחת התחנה החדשה נערכה חגיגה מכובדת בהשתתפות נציגי העירייה, נציגי משרד הבריאות ונציגי מפעל הפיס, אשר יחדיו היו שותפים בהקמת המבנה החדש והכשרתו לטובת ילדי הקריה.

את המעמד פתח יו"ר מפעל הפיס מר עוזי דיין, שציין כי הוא נרגש לראות את בית שמש בהתרחבותה. "בית שמש היא עיר שיש לה דינמיקה משלה, היא כל הזמן מתפתחת, היום הוא לא מה שהיה אתמול ובוודאי לא מה שיהיה עוד חדש, ולכן מפעל הפיס שמח להיות שותף בבניינה של בית שמש, במיוחד בסיוע לרווחת ילדי העיר".

ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול שפעל רבות להקמת המבנה, ובכך מחק את האפליה שהייתה בקריה החרדית אשר למרות היותה שכונה מבורכת בילדים לא היה לה 'טיפת חלב' משל עצמה, הזכיר בראשית דבריו כי תחנה זו נקראת על שמה של הרבנית הצדקנית מרת מרגלית יוסף ע"ה, אשת-חבר למרן הגר"ע יוסף שליט"א, וזכותה של צדקנית זו וודאי תביא לברכה עבור אלפי הילדים שיקבלו את הטיפול הרפואי המסור במקום.

בהמשך הדברים הודה ראש העיר ליו"ר מפעל הפיס מר עוזי דיין, על חלקו ומסירותו בקידום הפרוייקט, ואף גילה כי בקרוב תחל בנייתן של שתי תחנות נוספות ברמת בית שמש, שאף הן יבנו בשיתוף עם 'מפעל הפיס'. כן קשר דברי תודה לחה"כ הרב יעקב ליצמן שעד לאחרונה שימש כסגן שר הבריאות על תמיכתו וסיועו בהקמת התחנה החדשה.

דובר העירייה הרב מתתיהו רוזנצוויג, שהנחה את האירוע, הזכיר את הסמיכות של חנוכת הבית עם הציפייה להקמתו של בית המקדש, אחר ובית שמש שהוזכרה בחז"ל כעיר שהצטמקה עד כי לא נשאר באדמתה מקום ל-50.000 קני עץ, ואילו כיום בית שמש מתרחבת והולכת כאחת מהערים המתפתחות ביותר בישראל, עד ששטחה עומד על 50.000 דונם, כך שתקומתה של העיר היא חלק בלתי נפרד מגאולת ישראל.

ד"ר חן שטיין-זמיר רופאת המחוז של משרד הבריאות, הביאה לטקס את ברכת משרד הבריאות, ובירכה על שיתוף הפעולה בין העירייה למשרד הבריאות בקידום פרוייקטים בריאותיים למען הקהילה, מתוך אמון הדדי וראייה משותפת.

חבר מועצת העיר הרב ראובן כהן מחזיק תיק הבריאות בעירייה, שצבר ימי עבודה רבים בהקמת התחנה החדשה, היה נרגש ביותר בדברי ברכתו, וסיפר על כך שהתחנה החדשה הוקמה מתוך צורך אמיתי שעלה מן השטח, וכי אין לו ספק שהתחנה החדשה תגביר את שיתוף הפעולה בין גורמי הבריאות לתושבי הקריה, ויהיה זה רווח כפול ומכופל.

עם תום מסכת הנאומים ודברי הברכה, העניק ראש העיר הרב משה אבוטבול שי צנוע ליו"ר מפעל הפיס מר עוזי דיין, ובירך אותו שהם יזכו עוד לחנוך יחד פרוייקטים משותפים נוספים בבית שמש, בתחומי הבריאות, התרבות והחינוך.

במעמד המכובד השתתפו גם נציגי משפחת מרן הגר"ע יוסף שליט"א, ובכללם נכדיו של מרן המתגוררים בבית שמש, שבאו להודות לראש העיר על היוזמה החשובה להנציח את שמה וזכרה הטוב של הרבנית הצדקנית שעוד בחייה הייתה לסמל ומופת של 'אשת חיל עטרת בעלה', וכן סגרה"ע ומ"מ מר בלעיש, סגרה"ע הרקב שמואל גרינברג, מנכ"ל העירייה מר מתי חותה, וחברי מטה הבינוי של עיריית בית שמש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.