טירונים חרדים זועמים: "אולצנו לאכול ולשוחח עם חיילות בחדר האוכל"

למרות הבטחת צה"ל כי לחיילים החרדים המשרתים בצבא אין קשר כלל עם חיילות ונשים, כעת העובדות המתפרסמות באתר הקול היהודי מוכיחות אחרת, האתר מפרסם כי טירונים חרדים מתלוננים שבניגוד להבטחות שקיבלו, נדרשו לאכול בחדר אוכל יחד עם חיילות, וכן לשוחח עם חיילת שנכנסה לבסיס בו נערכת טירונות שח"ר. בתגובה חלק מהם יצאו מהבסיס, מפירסום הסיפור נראה כי צה"ל כלל אינו מצליח להתמודד אפילו עם החיילים החרדים שעשו זאת מיוזמתם והתגייסו למסגרות שח"ר.

יצויין כי זאת לא הפעם הראשונה בהם שומעים על מכשלות של חרדים שנתקלים עם נשים בבסיס, וזאת לניגוד כל הבטחות צה"ל שאין דבר כזה. ולא רק זה אלא האתר הקול היהודי שחשף את הפרשה מגלה עוד כי בימים האחרונים הגיעו אליהם תלונות רבות מטירונים חרדים העוברים כעת טירונות שח"ר ונמצאים בבסיס בה"ד 20 במחנה צריפין, וזאת על רקע שני אירועים בהם בניגוד לנהלים נאלצו החיילים לשהות יחד עם חיילות.

באירוע הראשון שהתרחש לפני כשלושה שבועות הוכנסה חיילת מש"קית ת"ש לתוך מתחם הטירונות, אליו לא אמורות להיכנס חיילות. על אף מחאות החיילים דרשו תחילה המפקדים כי כל החיילים ישוחחו עם המש"קית. לקול היהודי דווח כי שלושה חיילים יצאו בתגובה מחוץ לבסיס, ובמקום התחוללה מהומה קטנה, שבסופה הודיעו המפקדים כי רק חיילים המסכימים לכך ישוחחו עם המש"קית.

אירוע נוסף ביום רביעי לפני שבועיים. חמישה חיילים שנשארו בבסיס ולא יצאו למטווחים מסיבות שונות, סיפרו כי הוציאו אותם לאכול בבסיס סמוך בחדר אוכל בו שהו חיילות, וזאת על אף שהובטח להם כי לא יתקלו בחיילות בשום אופן במהלך הטירונות. מהדיווח שהגיע לקול היהודי עולה כי שניים מהחיילים סירבו להיכנס לחדר האוכל ומפקדיהם הוציאו להם אוכל החוצה. שלושת החיילים האחרים אכן נכנסו.

משפחת אחד החיילים אמרה ל"קוקר" כי השאלה המתבקשת והלא פשוטה מה יעשה צה"ל כשיתגייסו אם בכלל כמה אלפי חיילים חרדים, שהרי בזמן שמדובר כאן בסה"כ בבסיס של כמה עשרות חיילים הוא לא מצליח להתמודד עם הבעיה המסוכנת הזאת וא"כ מה יעשה אם יצליח לגייס לשורותיו אלפי חרדים.

מדובר צה"ל נמסר כי צה"ל הבטיח לבדוק את הענין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.