טירוף במטה יחד -רמלה: "יוצאים לדרך חדשה"

הבחירות ברמלה: במעמד אישי ציבור, רבנים וקהל רב מתושבי העיר נחנך מטה "יחד-דור חדש" ברמלה

בלונים ססגוניים בגווני הקמפיין, דגלים, מוזיקה קצבית ושולחנות עמוסי כיבוד קידמו את הפעילים, התומכים, ורבים מתושבי רמלה שהגיעו השבוע לערב השקת הקמפיין וחנוכת המטה המרכזי של מפלגת "יחד – דור חדש" בראשות רונן מושייב. חלקם, נאלצו להצטופף בכסאות מחוץ למתחם המטה שהיה עמוס מפה לפה. האירוע נפתח בדברי תורה שנשא הרב אריאל נייזוב. הרב הרחיב בעניני דיומא – ראש השנה ויום הכיפורים, והרעיף דברי שבח על מועמד הקהילה הבוכרית וראש רשימת "יחד – דור חדש" רונן מושייב המכהן כחבר מועצה בחמש השנים האחרונות וכסגן ראש העיר מאז החלה כהונתו של ראש העיר הנוכחי. "הוא דואג לכל הצרכים שלנו, תמיד במאור פנים, בנחמדות, הוא סמל של יושר ושל ענווה" אמר הרב.

 

עם סיום דבריו קיבל הציבור במחיאות כפיים את יו"ר "יחד דור-חדש" רונן מושייב כשהוא מלווה בסגן ראה"מ ושר הפנים לשעבר אלי ישי. מושייב פתח את דבריו של כשסיפר: "עליתי לארץ בשנת 93 מאוזבקיסטן, נער צעיר. הקמתי בשתי ידיי עסק מצליח ב"ה. אבל לפני חמש שנים נקראתי אל הדגל והתבקשתי להתמודד למועצת העיר, אתם האמנתם בי וב"ה נבחרנו לשרת אתכם ואת כלל תושבי העיר". הוא סיפר כיצד ללא לשכה ועוזרים, נציג יחיד של התנועה שינס את מותניו למען התושבים, הצעירים והמבוגרים בשלל תחומים ופעל למען קיומם של שיעורים ופעילויות לנשים – כל זאת ללא שכר ובהתנדבות מלאה.

מושייב הביע אכזבה מההתפלגות הפוליטית בתוך הקהילה הבוכרית אך הביע תקוה כי יצליח לאחד את השורות. "הקהילה הבוכרית היא הגדולה והחשובה ביותר ברמלה. לו רק היינו מאוחדים – היינו מנהיגים את העיר" אמר. "עם נציג אחד קיבלנו את תפקיד סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה, אבל בשביל להזיז דברים גדולים נדרשים עוד נציגים ולכן פעלתי מול סגן ראש הממשלה לשעבר אלי ישי במטרה להרחיב את התמיכה במפלגה. גם במשימה הזו הצלחתי, ברוך ה', התמזגנו עם "יחד".

סגן ראש העירה חשף מידע דרמטי וחדש כשסיפר: "בשלושת הסקרים האחרונים שנערכו ברמלה, ועוד לפני שהתחלנו את הקמפיין כבר הכפלנו את כוחנו. כיום אנחנו קרובים למנדט השלישי – ובידיים שלכם להשיג את זה". הוא הפציר במשתתפים הרבים לגייס את חבריהם, בני משפחותיהם, מכרים ושכנים למען הצלחתה של התנועה ולהכניס נציג שלישי למועצת העיר.

אחריו נשא דברים יו"ר יחד הארצית אלי ישי שסיפר על ההיכרות עם רונן מושייב וההתפעלות שלו מהאהדה הרבה לה הוא זוכה בעיר. "שירתי עשרים שנה בכנסת ובממשלות, ראיתי נציגי ציבור בכל רחבי הארץ ואני מעיד שרונן מושייב הוא מנהיג ציבור שכל עיר וכל קהילה היתה משתוקקת לו ומתברכת בו; איש חריף, שמנצל את כישוריו בשביל להשיג את המקסימום לציבור שלו, שמדבר עם כל תושב בגובה העיניים ומציב את טובת התושבים לנגד עיניו" הוא סיפר כיצד התפעל מרן ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א כששמע על המאבק של רונן במכת ההתבוללות ברמלה ופעילותו בסיירת ההורים הלוחמת כנגד בני מיעוטים המשדלים בנות יהודיות בעיר.

יו"ר יחד הציג בפני הקהל הרב את הנציג הממוקם שני ברשימה, שלמה ברוך, והזמין אותו לשאת דברים. ברוך, יזם ואיש עסקים מוכר ברמלה שליווה את רונן מושייב מאז הקמת הרשימה לפני כחמש שנים. הוא סיפר כי נענה לבקשה להצטרף לרשימה כנציג, לאחר שנתקל באתגרים והקשיים הרבים הניצבים לפתחם של בעלי העסקים.

"אנשים בעיר מבקשים להתפרנס. בעמל רב הם מקימים עסק ואז נתקלים בבירוקרטיה, או בקשיים מול המועצה הדתית ומחלקת הכשרות. ולא רק זאת, אלא מחלקת הנישואין שלא פעם מערימה קושי על זוגות הבאים להירשם לנישואין ונאלצים לכתת את רגליהם מחוץ לעיר. אנחנו נפעל לעצור את זה. במסגרת המשא ומתן הקואליציוני נדרוש לקבל כלים אפקטיביים כדי לזכות בשיתוף פעולה מקצועי עם המועצה הדתית. גם כדי להקל על בני הקהילה ברישום נישואין, או באפליה בחברה קדישא, והן כדי להקל על בעלי העסקים ולאפשר להם להביא פרנסה הביתה בכבוד".

שלמה הזכיר גם את העובדה שרבים מהמשגיחים עובדי המועצה הדתית מגיעים מחוץ לעיר בעוד אברכים מהקהילה הבוכרית ברמלה אינם זוכים למשרות שם.
שלמה ברוך, יו"ר דרכי מישרים הפועל כעשר שנים לטובת הקהילה ופעילויות לקידום הנוער. שימש במשך שנים כפעיל בכיר ב"יד לאחים" והיה שותף למאבקים במניעת התבוללות וכנגד פעילות של זרועות המיסיון.

שלמה ברוך משלים בימים אלו תואר במשפטים בקריה האקדמית, ובכוונתו לנצל את הידע המשפטי לטובת תושבי רמלה. הוא שיבח את רונן מושייב על מסירותו "סביב השעון" וסיפר כי לא פעם ראה בעצמו כיצד בשעות הלילה המאוחרות מתקשרים תושבים ומבקשים סיוע וזוכים למענה מיידי ויחס אישי.

אחרון הנואמים היה תושב שביקש את רשות הדיבור ופתח בדברי תודה לרונן מושייב על סיוע אישי שקיבל ואמר: "אלמלא ראיתי בעצמי את ההשתעבדות של רונן למעני לא הייתי פה ולא הייתי מדבר. כשנזקקתי לעזרה בעיריה, הוא אחז בידי וצעד איתי בין המחלקות והפקידים, הוא אמר לי 'תהיה רגוע, אתה בידיים שלי'. רונן ישב לידי, לא ממולי, ואמר לי: 'הבעיה שלך מעכשיו היא הבעיה שלי', איפה עוד תמצאו נציגי ציבור כאלו? אנחנו כבר מבוגרים אבל רונן, ושלמה, ושאר הנציגים ברשימה שעוד תכירו הם צעירים ומלאים בכח ואנרגיה שרוצים ויכולים לסייע לנו".

לאחר מכן הרימו הנוכחים 'לחיים' לקראת השנה החדשה ולהצלחת מפלגת 'יחד – דור חדש'. פעילי המטה חילקו לנוכחים חומרי הסברה ובהם סקירה על פעילותה של המפלגה בחמש השנים האחרונות וחזון המפלגה להמשך הפעילות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.