טירוף הסלמונלה: אחרי הטחינה, זיהום גם בצ'יפס

שעות לאחר שהתגלה על הזיהום ב"סלטי שמיר" ובטחינה הגולמית "הנסיך", מודיעה חברת המזון "מילוטל ירקות קפואים" כי נמצאו חיידקי ליסטריה בחלק ממוצריה. הצטרפו לשידור לייב בחדשות 10

חיידק הסלמונלה "מדביק" את יתר המוצרים: הבוקר  הודיעה חברת הטחינה "הנסיך", על ריקול למוצרים מבית סלטי שמיר, בצהרים, התגלה כי סלמונלה התגלה גם בצ'יפס הקפוא.

בהודעה נכתב כי "חברת מילוטל ירקות מוקפאים בע"מ מבקשת ליידע את קהל לקוחותיה על כך שבבדיקות מעבדה חיצונית שנערכו למוצרי צ'יפס קפוא מתוצרת החברה, נמצא ממצא חיובי של חיידק ליסטריה מונוציטוגנס. חלק מהמוצרים יצאו משערי המפעל ושווקו".

עוד ציינו בחברה כי "מדובר במוצר קפוא שכדי להכינו למאכל יש לטגנו או לחממו בתנור בחום גבוה, כמפורט על גבי האריזה. החברה סבורה שהכנת המוצר למאכל על פי ההוראות מסירה את הסיכון שכן החיידק מושמד בטמפרטורה גבוהה".

מכת הסלמונלה: צ'אט לייב עם הילה אלרואי ונגה ניר נאמן. שאלו שאלות והצטרפו למהדורה המרכזית ב-20:00

‎Posted by ‎חדשות 10‎ on‎ חמישי 11 אוגוסט 2016

מוקדם יותר היום הודיעה חברת "סלטי שמיר" על "ריקול" (קריאה חוזרת) למספר מוצרי חומוס וטחינה של החברה, זאת בעקבות הודעת ספק הטחינה הגולמית של החברה -"טחינה הנסיך", על זיהום של חיידקי סלמונלה בחומר הגלם. "בעקבות הודעה זו של טחינה הנסיך ובתאום עם גורמי משרד הבריאות ושירות המזון הארצי, החליטה הנהלת החברה להפעיל נוהל החזרה יזומה על כלל המוצרים שיוצרו מחומר גלם זה", מסרה החברה.

משרד הבריאות הודיע בצהריים כי החליט לעצור את השיווק במפעל עד להודעה חדשה ולהתלות את רישיון היצרן. משרד הבריאות הוציא צו השמדה למוצרים החשודים כנגועים בסלמונלה אשר מצויים במפעל.

טחינה

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.