טלטלה בב"ב: דרעי רוצה להדיח את אלי דדון

ל'אקטואליק' נודע שחבר המועצה יעקב זכריהו יעמוד ככל הנראה בראש רשימת שס בבני ברק, על פי ההערכות, אלי דדון, ממקורבי הרב בעדני, יודח

לאחר שהמגעים להביא לאחדות בתוך סיעת שס לא הבשילו, בשס לא שוקטים על השמרים ומחר יתקיים טקס הקמת מטה הבחירות. אך הסיפור האמיתי שמסעיר את השטח השסי הוא שאלת הצבתו של אלי דדון, מקורבו של הרב בעדני ברשימת שס. לאקטואליק נודע שחבר המועצה יעקב זכריהו יעמוד ככל הנראה בראש הרשימה בבני ברק.

גורם בבני ברק טוען בשיחה ל'אקטואליק' כי דדון, יודח מהרשימה, אולם הוא מסייג כי ברגע האחרון דברים עוד יכולים להשתנות. גורם בכיר בשס בני ברק אומר לאקטואליק כי אלי דדון מרבה להתייעץ עם חבר המעוצת הגאון הרב שמעון בעדני, "אבל דרעי מעדיף שלא לשבץ אותו ברשימה". בעבר ניסה דדון לגבש רשימה מאוחדת בין שס ליחד בבני ברק.

בשנה שעברה פרסם יאיר שרקי בערוץ 2 כי שורה ארוכה של עמותות, שאיכשהו קשורות לסגן ראש העיר מש"ס, אלי דדון. עמותה של אחד החתנים, קיבלו מאות מטרים בחגיגית ההקצאות של עיריית בני ברק, עמותות של אחיינים ובני משפחה של דדון הצטרפו לחגיגת הדונמים.

בעקבות הזכייה של אנשי דדון בהקצאות, הגישו מספר גורמים עתירות לבית המשפט בדרישה לבטל את ההקצאות בניהם הוא הרב דניאל זר שהתבטא בחריפות כנגד השיטה הנלוזה.

לפני כשנה התייחס הגר"ש בעדני שליט"א, חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, לתחקירים שפורסמו לאחרונה והעתירות נגד עיריית בני ברק, במרכזן עמד סגן ראש העיר בני ברק אלי דדון, שלפי הטענות "סידר" הקצאות לבתי כנסת ומבני חינוך לבני משפחתו ומקורביו, ברחבי העיר.

הגר"ש בעדני, שנאם בערב, אמר: "כואב לי שמוציאים לעז על הנציגים שלנו".

הגר"ש התייחס בדבריו לפרשת ההקצאות בבני ברק ואמר: "אני שומע שמדברים רכילות ומוציאים לעז על הנציג שלנו בעיריה הרב דדון שהוא כביכול נותן הקצאות למקורבים שלו, אז מה אם הם מקורבים שלו? אם יש להם קהילה מגיע להם גם. זה כואב לי מאוד שככה מדברים. הכל נעשה בצורה מקצועית".

הגר"ש הוסיף ואמר: "עשרות שנים לא היה דבר כזה שלמעלה מ-60 עמותות ומוסדות תורה וחסד קיבלו הקצאות ברחבי העיר, חבל שישנם כאלו שקיבלו מעל ומעבר ועדין יש להם טענות".

לפני כחודש דיווחנו כי מפלגת יחד יוצאים לדרך חדשה ובבחירות הקרובות לעירייה – יחד תתמודד. על פי ההערכות של אנשי המפלגה היא אמורה לסחוף אחריה לפחות 3 מנדטים.

תושבי בני ברק התעוררו לפני כחודש לקמפיין מסיבי של מודעות המכריזות על פתיחת המערכה של מפלגת יחד בבני ברק בראשותו של מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי מאיר מאזוז שליטא
גורם בכיר המקורב ליו״ר המפלגה אלי ישי אומר לאקטואליק "לאור קריאתו של מרן שליט״א פנינו לאחדות עם סיעת שס, אך לצערי יש שם אנשים שמחבלים בכוונה בהליך השלום שכבר החל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.