טלטלה: בוז'י הרצוג נבחר לכהן כיו"ר הסוכנות היהודית

הרצוג יעזוב את הכנסת. כעת תחל המלחמה: מי יכהן במקומו בתפקיד יו"ר האופוזיציה?

יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג, שהתמודד בבחירות האחרונות על תפקיד ראש הממשלה ונחל תבוסה לאחר שהפסיד לבנימין נתניהו, עוזב את הכנסת ועובר לכהן כיו"ר הסוכנות היהודית במקומו של נתן שרנסקי.

בוז'י הרצוג כתב כעת בטוויטר: "לאור פניה שקיבלתי ממנהיגי יהדות התפוצות, הסכמתי לקחת על עצמי את תפקיד יו"ר הסוכנות היהודית. אכנס לתפקיד החל מה-1 לאוגוסט".

אמש ניסה בנימין נתניהו להפעיל לחץ רב על נציגי הועדה הממנה על מנת שאלה יבחרו בשר יובל שטייניץ, אך הניסיון כשל והרצוג נבחר ברוב מוחץ.

חבריו לסיעה משבחים אותו בשעה זו ברחבי הרשת, כאשר במקביל נפתחה המלחמה בין חברי המחנ"צ על המינוי היוקרתי על תפקיד יו"ר האופוזיציה ‏כאשר השמות הבולטים הם ציפי לבני, שלי יחימוביץ' וסתיו שפיר. אף אחד לא רוצה להעניק כמובן ליאיר לפיד את התפקיד.

ח״כ איתן כבל כתב בטוויטר: "למען אחדות העם היהודי ולטובת מדינת ישראל, שמאל וימין כאחד, אין מתאים מידידי ושותפי לדרך בוז'י הרצוג לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית. בהצלחה יקירי".

‏ח"כ  סתיו שפיר כתבה בטוויטר: ‏"מזל טוב ‎הרצוג  אתה ללא ספק האדם הנכון ביותר למשימת בניית הגשרים וההתמודדות עם האתגרים העצומים שעומדים בפני הקשר החשוב של ישראל והעם היהודי בתפוצות. מתרגשת בשבילך ובשביל כולנו".

יו״ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה יואל חסון בטוויטר: "‏יצחק הרצוג הוא מהבודדים שמכירים ומבינים את האתגרים הגדולים של העם היהודי ובעיקר את החיבור הנדרש איתם  ועם מדינת ישראל. הרצוג הוא המינוי הנכון הממלכתי והראוי. בהצלחה!"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.