טלטלה במשטרה: המפכ"ל הורה לפטר את ניצב ניסו שחם

המשטרה החליטה לפטר את ניצב ניסו שחם בתום הערכת מצב בין קודקדי המשטרה.

המשטרה הגישה בעבר נגד ניצב ניסו שחם כתב אישום פלילי לבימ"ש השלום בירושלים, כתב אישום חמור המדבר בעד עצמו.  במהלך חודש אוגוסט 2013 ביקש ניצב שחם לפרוש פרישה מוקדמת אך באותה העת לא מצא לנכון המפכ"ל להיענות לבקשתו מאחר שהחלטת מח"ש לגבי הגשת כתב אישום נגד הקצין עתידה הייתה להתקבל תוך זמן קצר.

17/10/13 לאחר הגשת כתב האישום נגדו העביר ניצב שחם בקשה חדשה לפיה הוא מבקש לפרוש, תוך ויתור על חופשת הפרישה העומדת לזכותו, המפכ"ל בחן בכובד ראש את הבקשה ואת עמדות הגורמים המקצועיים והחליט שלא להיעתר לבקשת הקצין.

לאחר הגשת כתב האישום ולאחר שנמסרה לניצב ניסו שחם הודעה כי נשקלים פיטוריו מהחייל וכי הוא זכאי לעריכת שימוע הודיע ניצב שחם כי הוא מוותר על עריכת השימוע.

המשך שירותו של ניצב שחם נבחן ע"י גורמי משמעת ויועמ"ש ונמצא כי לאור חומרת כתב האישום ונסיבות האירועים המיוחסים לקצין יש מקום להמליץ על פיטוריו מן החייל.

ניצב שחם הינו קצין עתיר ניסיון וזכויות בארגון שכיהן בשורה של תפקידי ליבה ופיקוד וזכה לאותות הערכה והצטיינות. עם זאת נוכח חומרת האישומים המיוחסים לו בכתב האישום, פיטוריו הם מחויבי המציאות.

לאחר דיון מעמיק ובחינת חוות הדעת החליט המפכ"ל, רנ"צ יוחנן דנינו, לאמץ את חוות הדעת ולהמליץ לשר לבט"פ לפטר את ניצב ניסו שחם. היום קיבל השר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, את המלצת המפכ"ל לפטרו משורות המשטרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.