טלטלה בצמרת המשטרה: ניצב ברונו שטיין פורש

מפקד מחוז המרכז במשטרה, שהיה מועמד לתפקיד המפכ"ל, סיפר למקורביו כי ההחלטה לפרוש נבעה מרצונו לפנות זמן למשפחתו וללימודים אקדמיים

"הבולדוזר" תולה את המדים: מפקד מחוז המרכז במשטרה, ניצב ברונו שטיין, הודיע על פרישתו ממשטרת ישראל.

שטיין, שהיה מועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה במקומו של יוחנן דנינו, הודיע על פרישתו כבר לפני כמה שבועות, ולמקורביו סיפר כי ההחלטה לפרוש נבעה מרצונו לפנות זמן למשפחתו וללימודים אקדמיים.

ביממה האחרונה פורסמו תמונות של ניצב שטיין במסיבת גיוס של בתו של עו"ד רונאל פישר, הפרקליט החשוד שניצל את קשריו בצמרת המשטרה כדי לקבל מידע פנימי מתוך חקירות רגישות על מנת לשווק את משרדו ללקוחות נבחרים. שטיין אישר כי השתתף באירוע של פישר.

התמונות עוררו סערה במשטרה, אולם כיוון שההחלטה לפרוש מהמשטרה התקבלה עוד קודם לכן, הסבירו מקורביו כי הדבר חסר משמעות. עוד סיפרו המקורבים כי השניים הם חברים טובים, ועל כן אין פסול בכך שמחוץ למסגרת העבודה בילו סביב אותו שולחן. מנגד, קצינים במשטרה טענו כי נחצה "קו אדום" במעשה.

שטיין, בן 53, נשוי ואב ל-3 ילדים, הועלה לדרגת ניצב ב-2011 ומונה לפקד על אגף התנועה.
"אם אתה רוצה שוטר פר אקסלנס, ברונו הוא האיש", מספרים במחוז המרכז, שעליו הוא מפקד מאז מאי 2013. "הוא התחיל את הדרך מלמטה, כבלש במחוז המרכז, היה מפקד תחנת אילת ושימש בתפקידים מאוד מסובכים במשטרת ירושלים".
ברונו הנהיג נוהל של העדפת אכיפה איכותית על פני אכיפה כמותית בעבירות תנועה, כדי להילחם באופן אפקטיבי יותר בקטל בכבישים. בזמן כהונתו באגף נרשמה ירידה משמעותית במניין ההרוגים בתאונות הדרכים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.