טלטלה ברשות השידור: המנכ"ל פוטר, מונה עורך ראשי

הכנ"ר דוד האן נכנס לתפקידו כמפרק רשות השידור ונטל לעצמו את סמכויות המנכ"ל והוועד המנהל ■ מנכ"ל הרשות, יוני בן-מנחם, מסיים את תפקידו ■ יונה ויזנטל, עד לאחרונה סמנכ"ל התוכן של yes, ימונה לעורך הראשי

כונס הנכסים פרופ' דוד האן, נכנס בפועל לתפקידו כמפרק רשות השידור ונטל לעצמו את סמכויות המנכ"ל והוועד המנהל.

בפועל, החל מהבוקר (ב') סיים מנכ"ל רשות השידור, יוני בן-מנחם, את תפקידו באופן רשמי. בימים הקרובים האן וצוותו יקבלו החלטה באשר ליתר נושאי המשרה ברשות השידור, אשר החוק מתיר לפטרם בתקופה זו.

האן הגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה למנות את בעלי התפקידים האחרים שיביא איתו לרשות השידור, ובראשם יונה ויזנטל, עד לא מזמן סמנכ"ל התוכן של חברת yes, שימונה לעורך הראשי. אם בית המשפט יאשר את המינוי, ויזנטל ייכנס לתפקידו בשבוע הבא.

כמו כן יבקש המפרק את אישור בית המשפט למנות את עורכי הדין דרור ויגדור ואמנון לורך, ממשרד יגאל ארנון ושות', כבעלי תפקיד מטעם המפרק, ולהקנות להם את כל הסמכויות לשם הסדרת פירוקה של רשות השידור.

ויזנטל עזב בחודש שעבר את תפקידו כסמנכ"ל התוכן של yes, לאחר 15 שנה. בתקופה זו צמחה חברת הלוויין מ-5,000 מנויים ללמעלה מ-600 אלף מנויים. כפי שדווח ב"גלובס" ערב עזיבתו, הוא נחשב לא אחת למועמד לתפקיד ניהול בשידור הציבורי, והעובדה שישמש עורך ראשי אינה מונעת ממנו גם להתמנות בעתיד למנכ"ל התאגיד החדש שיקום.

האן אמר היום: "אני רואה במשימה שהוטלה עליי – לדאוג להמשך פעילותה וניהולה השוטף של הרשות, לרבות המשך קיום השידורים בידיה – כמשימה לאומית. כולי תקווה כי בסיום תקופת עבודתי תוקם רשות שידור יעילה ועצמית, אשר תהיה לגורם משמעותי בשוק התקשורת בישראל.

"כולי כבוד והערכה לפועלם של עובדי רשות השידור ותרומתם רבת-השנים לשידור הציבורי בישראל. יודגש כי על-פי הנוסח הסופי של החוק נקבע כי בתקופה בה אנהל את הרשות לא יתבצעו פיטורי עובדים בשל צמצומים והתייעלות, אלא רק מסיבות משמעת אליהן אני מתכוון להתייחס בחומרה. אין בסמכותי להעביר מתפקידו עובד זה או אחר, למעט נושאי המשרה שעתידם ברשות ייבחן בימים הקרובים.

"בחרתי ביונה ויזנטל לתפקיד העורך הראשי וכן להיות זה אשר אני מקנה לו את סמכויות הניהול השוטף של רשות השידור, לאחר שהתרשמתי מקורות חייו אשר הצביעו על היותו איש מקצוע רב-ניסיון, רואה חשבון בהשכלתו, המשלב ידע והבנה בניהול ארגוני ופיננסי של גופי שידור, בצד התמחות עמוקה בתכנים. הערכה כלפיו, כך למדתי, הינה רבה ביותר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.