טלטלה בש"ס: כך מונה 'המרן' הבא

טלטלה בש"ס: בעקבות ההחלטה הדרמטית והפצצה שהוטלה השבוע על ידי חברי מועצת חכמים ש"ביקשו להעניק לחכם שלום כהן את התואר מרן ראש הישיבה".

בעיתון ביקשו להבהיר כי "שום גורם פוליטי לא קשור למהלך".

חכם שלום כהן נחשב למקורבו של יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, שהחזיר אותו למפלגה,  במערכת הפוליטית מעריכים כי דרעי אכן מקדם את חכם שלום  לחזק את אחיזתו ולמנוע מרבנים יריבים, כמו הרב שלמה עמאר, לעמוד בראש ההנהגה הספרדית.

גורם שהיה  בעל השפעה רבה בש"ס הביע זעם על המהלך הצפוי. בשיחה עם nrg מעריב הוא אמר כי "מהיום שהרב עובדיה נפטר, דרעי הוא מרן החדש של ש"ס. המפלגה נמכרה לו באופן רשמי. הרבנים במועצת החכמים הם תלמידי חכמים גדולים, אבל הם לא מרן. דרעי מושך בחוטים, והם לא מפעילים שום שיקול דעת כנגדו.

"עם כל הכבוד לחברי מועצת חכמי התורה, שום תואר חדש בעיתון לא יהפוך אותם למה שאינם. ימים יגידו. הרב כהן הוא מקורבו של דרעי, אך הוא רחוק מלהיות מרן". הוא הוסיף.

גורמים נוספים טוענים כי הצבתו של חכם שלום כהן בראש ההנהגה תביא לירידה בכוחה של ש"ס, וזאת משום שציבור המצביעים יעדיף להצביע לכחלון מאשר לש"ס שבראשב עומד חכם שלום שידוע בדבריו החריפים כלפי הציבור הדתי (עמלק).

יש לציין, כי כבר עתה ניתן לחוש את הירידה הדרמטית  בכוחה של ש"ס שמקבלת בסקרים כמו יהדות התורה-  7 מנדטים.  במידה והרב עמאר לא יצורף לשרשרת הנההגה יתכן כי ש"ס תקבל בבחירות פחות מהאחות האשכנזית שלראשונה תעקוף את התנועה הספרדית.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. צריך להרחיב את המועצה ל12 עשר רבנים
  ולכלול את הרב מוצאפי ,הרב שלום כהן והרב מוצאפי,ןהרב מזוז,והם ידעו את הרבנים שצריך להוסיף

  yeshurun |
  הגב
 2. חחח הרב המקלל… הוא רק יחליש את ש"ס ראשי תיבות "שונאי סתם"

  דני |
  הגב
  • תומכי ברית לפיד-בנט,שותפים למלחמה נגד תורת ישראל ולומדייה, הם עמלקים!
   זה בית של גויים!

   יש מבין?! |
   הגב
 3. האסיר דרעי מחפש רב פראייר שיעשה דברו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב