טלטלה עזה בעיתוני הכלכלה לאור פיטורים צפויים

איומים ואף התנכלויות לעובדים על רקע פעילותם בוועד

בימים האחרונים 70 מעובדי עיתון גלובס הודיעו כי יקבלו את תנאי הפרישה מרצון בתנאים משופרים ויעזבו את העיתון. זאת לאחר שועד העובדים הכריז אמש סכסוך עבודה וטען כי לא יסכימו ל"שלטון טרור ופחד" בעיתון.

ואם לא די בכך בעיתון המתחרה "הארץ-TheMarker" ערכו אתמול אסיפה,שבה התריעו שהם עומדים לקראת השבתת העיתון בגלל "חוסר השקיפות וחוסר השיתוף" לגבי השינויים הצפויים במערכת.

עובדי גלובס קיבלו אמש מכתב מועד העובדים שבו נכתב כי : "כוונת המעסיק לבצע שינויים ארגוניים בעיתון, שיש להם השלכות כבדות משקל על עתידם של העובדים, ביטחונם התעסוקתי, מעמדתם תנאי עבודתם וזכויותיהם. המעסיק מפעיל התנהלות כוחנית כלפי ועד העיתונאים, בדרך של זלזול תוך פגיעה מכוונת ושיטתית בוועד, שנועדה להחליש את מעמדו של ארגון העובדים ו-ועד העובדים, ובין היתר איומים ואף התנכלויות לעובדים על רקע פעילותם בוועד".

הוועד המשיך וכתב כי :"בשבועות האחרונים אנו עדים להתנהלות שאיננו רגילים לה. העובדה שכרבע מעובדי 'גלובס' בחרו לנצל את ההזדמנות ולפרוש מהעיתון במסגרת תוכנית הפרישה מרצון, מדברת בעד עצמה. לא נאפשר לעובדי גלובס להפוך לשק חבטות לחבוט בו, ולא נהפוך את מקום העבודה הזה, היקר לכולנו, למקום שרק רוצים לברוח ממנו. לא נאפשר שגלובס יהפוך למקום ששוררת בו אווירת טרור ופחד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.