טלטלה: ynet נפרד מ"כיכר השבת"

אתר ynet מכר בחודשים האחרונים את חלקו באתר "כיכר השבת" למייסד האתר מוטי לביא, ובכך סיים את שיתוף הפעולה בין הצדדים

אתר אייס מדווח כי אתר ynet מכר בחודשים האחרונים את חלקו באתר "כיכר השבת" למייסד האתר מוטי לביא, ובכך סיים את שיתוף הפעולה בין הצדדים.

לביא הוא אחד השותפים הגדולים ב"כיכר השבת", הוא מחזיק בכ-40% מהאתר, שאר המניות היו בידיים של עורכי דין נאמנים, וזאת כחלק ממגעים שמתקיימים לכניסה אפשרית של שותפים חדשים.

מכאן לשם, ניהל מוטי לביא מגעים עם איש עסקים מוכר בעולם החרדי, אך אלו לא צלחו ולא הבשילו לידי עסקה.

גורמים המעורים בעסקה סיפרו ל"אייס" כי במגעים עלתה אפשרות למכור את כל חלקו של לביא באתר החרדי.

בעסקה המקורית רכש ynet ב-2012 כ-49% מהאתר, כדי לעזור בפיתוחו. "אך משיקולים מסחריים ותקציביים, ובעיקר לאחר שלביא סירב ש-ynet יהפוך לבעל שליטה – עם 51%". דווח באייס.

לפני כחודש דיווחנו כאן כי אתר הדירוג הבינלאומי "סימלרווב" הבוחן ומדרג את אתרי האינטרנט העמיד החודש לראשונה את אתר בחדרי חרדים גבוה יותר מאשר את מתחרהו הצעיר כיכר השבת וזאת לאחר שנים בהן הוביל כיכר את טבלת הרייטינג באתרי האינטרנט החרדים.

בחדרי חרדים שהוקם בשנת 2007 ועבר לבעלותו של איש התקשורת מאיר גל בשנת 2011 זוכה בשנים האחרונות ליציבות כלכלית וארגונית זאת בזכות סדרת מהלכים שהוביל גל בניהם העמקת הפעילות בתחום התוכן, הבידול החרדי ומסע גיוס של כתבים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה כשבראשם העורך הראשי העיתונאי מני גירא.

לעומתו עבר כיכר השבת לאחרונה סדרה ארוכה של משברים והחלפת בעלויות שהביאו לירידה בכמות הגולשים ובנותני גלישה אחרים ובעיקר לחוסר יציבות כללית אשר השפיעה בתורה על נתוני הגלישה ויש שאומרים גם על הכנסות האתר.

כך למשל נודע רק לאחרונה כי האתר נרכש על ידי איש עסקים חרדי המעורב בטלטלות הפוליטיות הנוגעות לתנועת שס ועל פי הדיווחים חלקו של הבעלים המיתולוגי מרדכי לביא באתר הולך ומתדלדל.

הנתונים שהביכו את כיכר השבת

במקביל סמנכ"ל השיווק והמכירות של האתר אבי בן טוב עזב לפני כחודש במפתיע את תפקידו לאחר שמונה חודשים באתר ועבר באופן מיידי לאתר המתחרה "בחדרי חרדים".

כאמור על פי נתוני חברת סימלרווב מספר הביקורים באתר כיכר השבת עמד בחודש האחרון על כ- 2.5 ביקורים בחודש האחרון לזאת לעומת כ2.6 מליון לאתר בחדרי חרדים.

גם במספר הדפים למבקר הצליח בחדרי חרדים לעקוף את כיכר כשעל פי הנתונים המבקרים באתר גולשים בממוצע בארבעה דפים בכל ביקור לעומת שלשה דפים בלבד ב"כיכר השבת".

מבחינת משך השהייה של המבקרים באתר , נתון החשוב ביותר לצורכי פרסום ומכירות הצליח בחדרי חרדים להשתוות לאתר המתחרה ושניהם עומדים כיום על כחמש דקות בממוצע לכל ביקור.

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בושה וחרפה

  מטי לביא זה אחד האנשים שלוקח גדולה לא לו….
  הגאווה שלו מסריחה ממנו…….

  שלמה |
  הגב
 2. אחת הטעויות החמורות של כיכר השבת זה דב הלברטל

  אמנם הוא מביא רייטינג של מתעצבנים אבל יש גבול ליכולת להתעצבן. האיש הזה כל כך מאוס בעיני, כל כך רקד על דם של אנשים, כל כך יהיר ומתנשא, מבזה ומרבה שנאה, והאבסורד הגדול בשם מי הוא בא? בשם הרב אלישיב. בדיחה עצובה וממש לא מצחיקה. אתר שנותן לאדם כזה במה גורם קללה לעצמו.

  משה |
  הגב
 3. לא סובל

  לא סובל את כיכר השבת. אבל מה עם קצת הגינות? למה אתם לא עושים גילוי נאות (מינימום של אתיקה עיתונאית) ומספרים על הקשר בין קוקר-קול ברמה ובחדרי חרדים?

  אריה |
  הגב