טלטלת הכוללים: עתירה לוועדת הבחירות נגד זריקת אברכים מהכוללים

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית ידון בעתירה נגד תופעה חסרת-תקדים – פיטורין סידרתיים ופומביים בשל הצבעה בבחירות לרשימות "בני תורה"; הוצא צו ביניים המבקש התייחסות המשיבים וכן היועה"מ לממשלה

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לבחירות המוניצפאליות, שופט ביהמ"ש העליון סלים ג'ובראן, הוציא היום צו המורה להשיב לעתירה שהוגשה לועדת הבחירות בעקבות התנכלויות סידרתיות למצביעי רשימת "בני תורה" בבחירות האחרונות.

העתירה שמוגדרת כ"עתירה דחופה למתן צו מניעה" הוגשה נגד שבעה מנהלי מוסדות שהחליטו לפטר אברכים בשל אופי הצבעתם בבחירות. לעתירה צורפו שורה של תצהירים וראיות על קיומה של התופעה הפסולה, שכמותה טרם נעשתה במדינת ישראל: פיטורים פומביים והמוניים של מצביעים, בשל אופי הצבעתם בבחירות.

לעתירה צורף גם "מכתב חרטה והתחייבות" שהאברכים אולצו לחתום עליו, ובו "הבעת חרטה" על אופן הצבעתם בבחירות, והתחייבות להחרים עתון חרדי שבו פורסמו פרסומי רשימת "בני תורה".

העתירה מבקשת מהשופט העומד בראש ועדת הבחירות המרכזית להוציא צו שיחייב החזרתם של האברכים המפוטרים וימנע פיטורי אברכים ו/או מלמדים וכדו', בשל אופי הצבעתם בבחירות.

העתירה מתבססת, בין השאר, על סעיף 88 לחוק הבחירות לרשויות המקומיות, לפיו המפטר או מאיים לפטר אדם מעבודה או מונע או מאיים למנוע ממנו קבלת עבודה משום שהצביע או לא הצביע בעד רשימת מועמדים מסויימת או משום שנמנע או לא נמנע מהצבעה, עובר עבירה פלילית שעונשה חמש שנות מאסר.

העתירה הוגשה היום בבוקר ולאחר עיון בה החליט שופט ביהמ"ש העליון סלים ג'ובראן להורות למשיבים (העמותות ומנהלי המוסדות) וכן ליועמ"ש לממשלה, להשיב לעתירה עד ליום 13.11.13 על מנת שיוכל לדון בעתירה.

השופט סלים ג'ובראן מכהן כיו"ר ועדת הבחירות לרשויות המקומיות, בתוקף תפקידו כיושב ראש ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-20, האמונה על הכנת הבחירות לכנסת הבאה.

צילום: חדשות 24

—-

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כעת נמנו וגמרו כל רבני הבני תיירה, שעל פי דעת תורה אמתי של גדיילי הדור של עיר התורה והמחלוקת, הגיעו למסקנה שיש לגרש מיד את כל תלמידי הישיבות והכוללים, מטעם פשוט.

  קודם כל, מה הבעיה שיהיו שני מנהיגים לליטאים?
  שנית: חלק מהתלמידים ר"ל הצביעו ל"עץ" (עבירה שאין יוכ"פ ומיתה מכפרת אע"פ שפסוק מפורש הוא "היש בה עץ אם אין"),
  גם יש חלק מהם שקוראים "הפלס" בש"ק אחרי הצונט עוד לפני סעדת שלישית,
  יש חלק עם טלפונים לא כשרים ומשתמשים בהם בימים א'-ו',
  יש חלק שצופים בכדור רגל ליל ב' בערב,
  יש חלק ספרדים,
  יש חלק חסידים,
  יש חלק מתנגדים,
  יש חלק תימנים,
  יש חלק שמחבלים,
  יש חלק ששונאים,
  ויש חלק שרק מעצבנים את כולם.
  וזה כבר יותר 100% מתלמידי הישיבות והכוללים.

  במקומם יש להביא מלאכים מהשמיים שעוד לא נבראו, שלעולם לא יטעו או יהרהרו אחרי דרישות העסקנים הלוחשים באוזני הזקנים המסכינים.

  וא"ת עכשיו ששר החינוך, הרב הגאון שי פירון שליט"א, הורה בימים האחרונים לאגף הישיבות במשרד החינוך, לפעול בתקיפות נגד ישיבות וכוללים המשעים תלמידים על בסיס הזדהות פוליטית, דבר הנוגד את החוק הציוני. ואמר בקול רם שכוללים שלנו שיימצאו עוברים על החוק צפויים לשלילת התמיכה של משרד החינוך הטמאה, ועל זה נאמר אצלם "הכסף יענה את הכל"

  א"כ צ"ע מה עדיף?

  א) בין כך להחזיקם בישיבות וכולללים רק משום הכסף שמקבלים ממדינת השמד?
  ב) שיחתמו על טופס הצהרת הנאמנות. "שהם חוטאים ומחטיאים את הרבים" אבל נעשה את זה בשתיקה כדי שהעסקנים המבלבלים את המוח יחיו ברוח עם כל הכסף שיכנס למוסדות?
  ג) בין כך צריך לסלק אותם בלי חתימה משום בריא ושמה בריא עדיף?
  ד) רק לאלו שהם ממשפחת העסקנים והמנהיגים ומוחים ברבים על כבודם של הנ"ל, ימחלו להם על הכל, וחוץ מאלו כולם ילכו ללמוד בכוללים וישיבות של עץ?

  וי"ל ….לכאורה נראה לומר וכו' כדכתיב "יושב בשמים ישחק, ה' ילעג למו"!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. רק שהיה משהוא שהעיז בפרשת עמנואל לתובע בערכאות אז הקנאים החדשים עשו עצרות מחאה ומה קרה עכשיו יש איזה ב"ד אחד בעולם שהתיר לאנשי נצח לתבוע בערכאות איפוה כל ההשקפה הטוהרה איפוה ללא פשרות וויתורים " ויותר בני היזהר מן הצובעים…"

  שמואל |
  הגב
 3. כל הכבוד צריך לטפל במנהלי הכוללים בדי קשה די להפקרות !!!!!!!!

  אסתי |
  הגב
  • כל הבזיון וההשפלות והצביעות לקנאים החדשים שהולכים להתיר את דמם של כלל הציבור החרדי בגלל בצע השקפה מלכלוכת ומזויפת

   רבקי |
   הגב