טלטלת סער: קרבות הירושה במפלגה מתחממים, דנון קורא לחשבון נפש

היום שאחרי פרישת סער: 3 חכי"ם בליכוד טוענים שרה"מ התחיב למנות אותם לשרים, דנון קורא לנתניהו לעשות חשבון נפש וגאולה אבן עוקצת את היריבים הפוליטיים של בעלה

מספר שעות לאחר הודעתו הדרמטית של שר הפנים גדעון סער, התייחסה רעייתו – העיתונאית גאולה אבן, למהלך המפתיע. בראיון שהעניקה אמש לערוץ 2 אמרה אבן: "אתם הפסדתם אותו ואני הרווחתי אותו".

"אני מאוד מתרגשת", הסבירה. "גם בשבילו וגם בשבילנו. זה בהחלט הפסד למערכת הפוליטית ולציבור. הוא היה איש ציבור ראשון מהמעלה שעשה רבות למען כולם במהלך כהונתו כשר בשני המשרדים ובתפקידיו השונים בליכוד. עכשיו הוא הולך לנוח בבית איתנו. זה כיף גדול" הוסיפה אבן.

אבן, שלא הסתירה את שביעות רצונה מהודעת הפרישה של בעלה, חיזקה את טענותיו בדבר מחשבותיו להכריז על פרישה כבר מזמן. "הוא חשב על זה כבר הרבה זמן וכל פעם היה משהו אחר לעשות כמו העברת חוקים ואפילו הבחירות לנשיאות. אחרי שהוא סיים את המטלות, הוא ניצל את ההפוגה בשביל לעשות זאת".

בנוגע לתכניותיו לעתיד של סער, אמרה אבן "לא מוניתי לדוברת שלו. אני לא רואה אותו כרגע חוזר, אם יהיו לו תכניות אחרות הוא לבטח יבשר על כך". אבן מצדה, הבהירה כי היא צפויה לשוב למסך במסגרת שידורי הערוץ הראשון, לאחר התפטרותו של של סער. "אשוב לשאול את כל השאלות הקשות, שאף אחד לא ייבנה על הנחות. לא אתן לאווירה העכורה שנוצרה ברשות השידור העכיר את יום חגו של בעלי. מה שבטוח שריאיון איתי הוא לא ייצלח בקלות".

הבוקר התראיינה אבן ב'גלי צה"ל' והתייחסה לשמועות בדבר תחקיר שעומד להפרסם עליו בקרוב: "היריבים שלו בפוליטיקה לא היו מסוגלים להתמודד איתו במגרש הפוליטי אז הם ניסו להתנכל לו בכל דרך". אבן הוסיפה: "20 שנות עשיה ציבורית הן די והותר, אין לו כוונה להיות ראש ממשלה בקרוב".

בתוך כך, קרבות הירושה של לפיד מתחממים: יריב לוין וגילה גמליאל כבר לוטשים עיניים לשולחן הממשלה, השנים סיפרו הבוקר כי הם מחזיקים הבטחה מראש הממשלה להתמנות לשרים. גם אופיר אקוניס מחזיק בידיו הבטחה דומה.

במקביל, במפלגת הליכוד גוברים הקולות נגד נתניהו: ח"כ דני דנון קרא לחשבון נפש של המפלגה בעקבות נטישת בכירי המפלגה: "לא יכול להיות שהאנשים הכי בכירים במפלגה עוזבים. צריך להבין מה הסיבה", אמר דנון.

כזכור, אתמול בערב הודיע שר הפנים גדעון סער כי הוא פורש מהחיים הציבוריים. "החלטתי לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים; אני רוצה להיות עם משפחתי בזמן הקרוב. רציתי לעשות את זה לפני תשעה חודשים וחצי", הוא אמר.

"אחרי החגים אתפטר מהכנסת ומהממשלה", הודיע שר הפנים שכבר סומן בידי רבים כמועמד עתידי לראשות הליכוד. "לאחר ששקלתי, חשבתי והתייעצתי רבות, החלטתי לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים. אני מבקש עתה לחיות חיים אחרים מהחיים הציבוריים ולהתמודד עם אתגרים חדשים ושונים. ואולי גם קצת ליהנות".

במהלך נאומו בטקס הרמת כוסית לקראת השנה החדשה, הודה סער ששימש בתפקידים רבים במפלגה, לפעילים שליוו אותו ולחבריו לסיעת הליכוד בשנים האחרונים. "ב-12 שנים האחרונות ייצגתי אתכם ואת הציבור – לא הייתי יכול לעשות שום דבר ללא תמיכתכם", טען השר. לדבריו, בשנתיים האחרונות, על רקע שינויים בחייו האישיים הוא שקל מספר פעמים לקחת את פסק זמן מהחיים הציבוריים.

הטיל פצצה פוליטית. צפו בנאום הפרישה של סער

באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.