תעשיית ההטרדות של 'הפלג' נחשפת(הקלטה)

מאות שיחות טלפון, צלצולים בשעת לילה מאוחרת, הטרדת בני משפחה ועוד – זה מה שציפה לבכירים בחברות שלא פרסמו ב'הפלס'. האזינו

בתום חצי שנת חקירה סמויה, הודיעה אמש יחידת ההונאה במחוז ירושלים במשטרה על מעצר 22 חשודים מכל רחבי הארץ, ובין היתר מהערים ירושלים, בני ברק, מודיעין עילית, אשדוד וירוחם.

החקירה החלה בחצי שנה האחרונה אך מאבק העיתונות החרדית החל מעט לאחר המהפך בעיתון 'יתד נאמן'. תקופה לאחר העברת השליטה ב'יתד נאמן' לידי נאמני הגראי"ל שטיינמן החלו להצטבר במשטרת ישראל מאות תלונות של בכירי המשק הישראלי שעוברים מסכת הטרדות ואיומים על החלטתם לפרסם בעיתון.

ההטרדות בוצעו בעשרות, ובמקרים מסוימים אף במאות, שיחות טלפון ופקסים שמגיעים ללשכותיהם ולעיתים אף לטלפונים האישיים שלהם והופעלו ברובם דרך מה שכונה "קו המאבק" של א. ט. מירושלים שהינו אף העצור המרכזי בפרשת ההטרדות. החשודים היו פונים מדי יום למוקד טלפוני המכונה "קו המאבק", שבו היו מזדהים באמצעות קוד וסיסמא וזיהוי מספר טלפון שממנו היו מתקשרים. לאחר שהיו מזדהים קיבלו החשודים הנחיות מדויקות לגבי פעילותם הכוללות את מי להטריד, באיזו תדירות, את מספרי הטלפון שלהם ובאיזה נוסח בדיוק להתבטא מול המוטרדים.

 אחת משיחות ההטרדה

[alooma ref="d2910cfd5f06b29864656c10f536b35e.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

המתקשרים החשודים בהטרדות הציגו את עצמם כקוראי עיתון הפלס, ואיימו כי אם לא יפרסמו בעיתון יפסיקו לצרוך את שירותיהם. לצד משרדי פרסום מגזריים, בין החברות שזכו למטר של הטרדות נמצאות גם תנובה, אוסם, חגלה, רשת 'יש', שטראוס ועוד.

בכיר ב'דגל התורה' ששוחח עם 'קוקר' מספר כי ההטרדות השיטתיות הגיעו לשיאן ביום הבחירות אז חוו מאות מנהלי מטות 'יהדות התורה' בחרבי הארץ ביניהם סגני ראשי ערים מטעם המפלגה אלפי שיחות טלפון שהופעלו באופן אוטומטי על ידי תכנת ה"ווטסאפ פון" היישר למכשיר הנייד של פעילי המפלגה בניסיון לשבש את פעילות יום הבחירות.

מלבד הטרדות בכירי המשק, ב"קו המאבק" של אנשי "הפלג" פעלו במישור נוסף נגד ראשי כוללים וראשי מוסדות המזוהים עם 'דגל' שהחליטו לזרוק ממוסדותיהם אנשים שאינם נשמעים לגדולי התורה ולרוח המפלגה. ראשי כוללים, נשותיהם ובני משפחותיהם מספרים כי חוו הטרדות טלפוניות עד השעות הקטנות של הלילה ובהם השמעת דברי נאצה נגד גדולי ישראל וביקורת על אופן התנהלותם.

 אחד מהעצורים הבוקר מדבר ב"קו המאבק"

[alooma ref="952881d53d96519b92f0c3eccdcffe19.wav" src="1" autoplay="0" pid="0"]

אחד ממנהלי השיווק שפרסם ב'יתד נאמן' תיאר מסכת מפחידה של איומים בלתי פוסקים מצד אנשי "הפלס". "לפני כמה חודשים פירסמנו קמפיין ב'יתד נאמן'", הוא מספר. "לאחר יומיים התחילה המתקפה: 
30–40 שיחות מ–5:00 בבוקר עד הלילה, שכוללות איומים שהסלימו. בהתחלה עוד הייתי ענייני אתם, ניסיתי להבין מה הבעיה, אבל אחר כך, כשהאיומים גברו, הגבתי אחרת".

"השיחות מגיעות לכל אורך השרשרת – החל משירות הלקוחות, דרך מנהלי השיווק ומנהלי המותגים וכלה במנכ"לים ובבעלי החברה", אומר גורם בכיר באחת החברות. בכיר אחר מספר כי "אופי השיחה משתנה ונע בין הבהרה כי אם לא נפרסם בהפלס הם יפסיקו לצרוך את שירותינו עד לאיומים גסים ומפורשים. אומרים לנו שאנחנו מסתכנים בחרם מכיוון הציבור החרדי כולו ופוגעים בגדולי ישראל".

[alooma ref="ba72125412f20720b58ec7fa271b013a.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

מהפלג הירושלמי נמסר בתגובה כי "ההר יוליד בקושי עכבר קטן. לא במקרה שבוע בדיוק לאחר הבחירות מתבצע המהלך האכזרי של מעצר אברכים צעירים ימים ספורים לפני ליל הסדר. המהלך הזה מתוזמן היטב כתגובה על סטירת לחי פוליטית שקיבלה דגל התורה כתגובה על התנהלותה הכוחנית בשנתיים האחרונות ברדיפות אכזריות נגד תלמידי רבינו ראש הישיבה".

אנשי הפלג הירושלמי קראו לאנשי דגל התורה ויתד: "הפסיקו מיידית לפלג את הציבור החרדי במחלוקת וברדיפות אכזריות. הרפו מציבור רבבות בני התורה , לא הכל כשר במאבקים כלכליים של יתד נאמן".

 

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. סוף סוף … שישימו אותם בכלא לתקופה ממושכת …………

    רבינוביץ |
    הגב