טסים לחו"ל? עסקנים חרדים ממליצים: תעשו ביטוח רפואי

עשרות בקשות התקבלו בחודשים האחרונים בהנהלת ארגון 'לב מלכה' לסייע בהטסות רפואיות של ישראלים השוהים במדינות שונות בעולם ונזקקו לאשפוז דחוף בארץ. בהנהלת הארגון מספרים, כי לרוב מדובר בישראלים אשר נסעו לעשות עסקים במדינות שונות בדרום אמריקה או אפריקה, ונזקקו לפתע לפינוי לבית החולים לאחר שחשו ברע- התקפי לב/ סיבוכים רפואיים, והתאשפזו בבתי חולים במדינות המוגדרות כמדינת העולם השלישי אשר הרפואה אינה מפותחת בהם כלל.

באותם המקרים פונים בני משפחותיהם של החולים להנהלת הארגון בכדי שיפעלו להטיסם לארץ, אך מכאן העניינים מסתבכים, לאור העובדה שלחלק גדול מהאנשים אין ביטוח רפואי לאחר שהעדיפו לחסוך את כמה השקלים של הוצאות הביטוח הרפואי. המשמעות היא, מסבירים בהנהלת הארגון, שכל המבצע הרפואי להטסתם עלול להסתכם בעשרות אלפי דולרים, מלבד כל הבירוקרטיה המסתעפת -ארגון טיסה כזו הוא מבצע לוגיסטי מורכב, בו למרבה הצער כבר מתורגלים מתנדבי 'לב מלכה'. תוך שעות ספורות עליהם לדאוג לפרמאדיק עם כל הציוד הדרוש, ומוניטור המשדר את פעילות הלב בכל רגע נתון שילווה את החולה בטיסה. בנוסף לדאוג לכך שחברת התעופה תצייד את המטוס בחמצן הדרוש לחולה למשך כל זמן הטיסה, והפעולה המורכבת ביותר היא סידור כל האישורים הרפואיים ותיאום בין הרופאים בארץ ובחו"ל, כולל אישורי כניסה של החולה והצוות המלווה עם האמבולנס עד לכבש המטוס.

בעקבות המקרים הרבים שהתרחשו, ארגון 'לב מלכה' יוצא בקריאה לציבור הטסים לחו"ל- תרכשו ביטוח רפואי. "עלות הביטוח הרפואי מסתכמת בעשרות שקלים בודדים" מציין הרב אהרן אברמן יו"ר ארגון 'לב מלכה' ומוסיף, " עדיף לשלם את הסכום הזעום ולמנוע עוגמת נפש גדולה העלולה להסתכם בעשרות אלפי דולרים במידה שחס ושלום אדם יזדקק לטיפול רפואי במקום שהותו בנכר או בהטסה רפואית ".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.