טעויות נפוצות בעת שיווק באינטרנט

אם אתם בעלי חברה או עסק שמעדיפים 'להישאר קטנים', להסתפק במועט, לדרוך במקום ולהשאיר את במת המנצחים לאחרים, המאמר הקרוב אינו מיועד עבורכם. כי כשכותבים על שיווק באינטרנט – הכלי היעיל ביותר להקפיץ את המספרים העסקיים לגבהים שלא הכרתם – לא מחפשים בינוניות והסתפקות, אלא שאיפה תמידית והתפתחות ללא מעצורים.

כאמור, שיווק באינטרנט הוא כלי נפלא, אבל בתנאי שמשתמשים בו נכון. וכמה עצוב לגלות כמה בעלי עסקים שמבינים את חשיבותו, מצליחים לחרב כל חלקה טובה באופן השימוש בו. והתוצאה, באופן לא מפתיע, הרת אסון. אז כדי שאתם תלמדו מהטעויות של חבריכם, הכנו עבורכם רשימה קצרה אך מפורטת של הטעויות הנפוצות ביותר בתחום השיווק האינטרנטי. לקרוא, לזכור ולא לעשות.

שיווק באינטרנט – טעויות נפוצות

  • טעות מספר 1 – לשכוח שהבסיס להכל נמצא בגוגל. אנשים רבים, חדורי מוטיבציה ולהט, נוטים לשכוח, לעיתים קרובות, שכדי לבנות בניין מפואר, צריך יסודות חזקים. בתחום האינטרנט, הכל מתחיל ונגמר במנועי החיפוש. לשם כך בדיוק עליכם לבצע את כל הפעולות הנדרשות על מנת שהאתר שלכם יופיע כמה שיותר גבוה בהקלדת מילות חיפוש רלוונטיות, שהאתר לא יופיע בהקלדת מילות חיפוש שליליות (כמו "מוסך עם שירות גרוע בצפון"), שהמסר המצורף לקישור יהיה חיובי, מדויק, מפתה ומשכנע; ועוד. זכרו – בגוגל, אם אתה לא שם, אתה לא קיים.
  • טעות מספר 2 – להשקיע את כל המשאבים ביחסי ציבור, קידום מכירות, פרסום, באנרים, סרטונים ועוד, ולשכוח את הבית שלכם – האתר. אז לפני שאתם "חושבים ויראלית" או עפים על הרשתות החברתיות, הקימו אתר ידידותי, מפתה ונעים לגלישה; ודאו שכל המידע הנחוץ נמצא שם, בשפה פשוטה ונעימה ובלי טעויות ושגיאות; עדכנו את האתר חדשות לבקרים בתכנים ואמצעים ויזואליים; ובשורה התחתונה, התייחסו לאתר כאל חלון הראווה והשטח המרכזי של העסק שלכם. כאן הכל יוכרע – הגולש ידפדף ויברח או ידפדף ויפעל.
  • טעות מספר 3 – "אני לא גולש בפייסבוק אז אני לא משווק בפייסבוק". כולנו רואים את החיים דרך העיניים של עצמם, וטוב שכך. אך בשיווק, חשוב תמיד לנסות להבין את זווית הראייה של הגולש הפוטנציאלי. שיווק באינטרנט בלי פייסבוק, אינסטרגם ודומיהם הוא כמו ארוחת צהריים דשנה, רק בלי המנה העיקרית. השקיעו בדף שיווקי חכם וגאה (אך לא משתחצן ומכפיש אחרים). באחריות, זה יהיה שווה לכם הרבה לקוחות והכנסות.
  • טעות מספר 4 – תמונה אחת שווה יותר מאלף מילים. כתבתם, השקעתם, חשבתם, ניסחתם. ודבר אחד שכחתם – אנשים אוהבים לראות תמונות וסרטונים באינטרנט, לא רק לקרוא חפירות. אז אנא מכם – יו טיוב, תוכנות לעריכת תמונות, סרטונים עם פוטנציאל ויראלי וכל אלמנט חזותי אחר שיכול לסייע.
  • טעות מספר 5 – לשכוח את מאמרי ואתרי קידום האתרים. תחום ה- SEO מצליח לאורך שנים, ולא בכדי. תנו לו את הריספקט המגיע לו והקדישו לעסק שלכם מאמרים שיסבירו כמה הוא טוב.

בהצלחה!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.