טקסס: עלה ל-18 מניין ההרוגים בסופת הענק – צפו בוידאו

יותר מ-13 אלף איש חולצו. כעת החשש בעיר הוא כי שני סכרי ענק שהוקמו בעיר לפני עשרות שנים – יקרסו

מניין ההרוגים כתוצאה מסופת ההוריקן "הארווי" בטקסס עלה ל-18 הרוגים, זאת לאחר שהתגלו מספר מקרי מוות נוספים במחוז האריס. לצד זאת, יותר מ-13 אלף בני אדם חולצו בימים האחרונים לאחר שנלכדו בבתיהם המוצפים.

ראש עיריית יוסטון סילבסטר טרנר, הכריז הלילה על עוצר לילי עד להודעה חדשה. מטרת העוצר היא להגן על 2.3 מיליון תושבי העיר במספר, ממקרים של ביזה ושוד. העוצר חל מחצות ועד השעה 5:00 בבוקר. בתחילה הוחלט להתחיל את העוצר שעתיים מוקדם יותר, אך ראש העיר שינה את החלטתו על מנת לאפשר למתנדבים להמשיך בעבודות הסיוע.

כך גם הודיע ראש העיר על תגבור של שוטרים בעיר. "אין לנהוג בשעות אלה, ולא להגיע לשום מקום ציבורי", אמר מפקד המשטרה המקומית. "כבר נתקלנו בבעיות של מקרי שוד מזוין ואנשים שמסתובבים חמושים".

עוד מסר ראש העיר טרנר, כי העירייה פתחה מקלטים נוספים על מנת להקל על העומס שנוצר במרכז הכנסים שהוסב למחסה, ובו התכנסו עד כה 10,000 מפונים. המקלטים יפתחו באולם קונצרטים וכן באולם כדורסל. נכון לאמש, 17,000 איש בטקסס פונו מבתיהם למקלטי חירום.

החילוץ הלילי אתמול:

בחלקים רבים של יוסטון כבר נמדד מעל מטר של גשמים, ואתמול החשש התמקד בשני סכרים הסמוכים לעיר, שהחלו לעלות על גדותיהם. שני הסכרים בני ה-70 נועדו להגן על מרכז העיר יוסטון משיטפונות, וכבר ביום שני החלו אנשי חיל ההנדסה האמריקני לפתוח אותם כדי לשחרר מעט מהלחץ. אלא שעל אף פתיחתם, המים הצטברו בקצב מסחרר והחלו לעלות על גדותיהם, מה שהוביל לעוד שטפונות.

"זה משהו שעוד לא ראינו בעבר", הדגיש אמש ג'ף לינדר, מטאורולוג שעובד במחוז האריס, החולש על רוב רובה של העיר יוסטון, "אנחנו פשוט לא יודעים מה כמות כזו של מים יכולה לעשות".

כזכור, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיע אמש לבקר בטקסס כדי לבחון את תגובת הרשויות לסופה "הארווי" – שהוגדרה על ידי מומחים כ"אירוע של פעם ב-500 שנה".

הנשיא הגיע לעיר קורפוס קריסטי, וכשביקר בתחנת כיבוי חיכו לו במקום כמה מאות תושבים. "אנחנו כאן כדי לעזור לכם", אמר הנשיא שהחזיק בדגל של טקסס. ״"זהו אירוע היסטורי, אדיר מימדים, אך אני אומר לכם שזה קרה בטקסס – שיכולה להתמודד עם הכל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.