טקס הכתרת הרבנים הראשיים בבית הנשיא בירושלים – ומי לא השתתף? – צפו בתמונות

בבית הנשיא בירושלים התקיים  טקס רשמי עם הרבנים הראשיים לישראל הנכנסים, הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף, במהלכו חתמו השניים על הצהרת אמונים.

הטקס מתקיים בהשתתפות נשיא המדינה, שמעון פרס, ושרת המשפטים ציפי לבני, בהשתתפות בני משפחותיהם ומקורביהם של הרבנים הראשיים לישראל.

הרבנים הראשיים הקודמים, הרב יונה מצגר והרב שלמה עמאר, לא הוזמנו בצעד מפתיע לטקס, ומי שכן הוזמן – למרות פרסום כלי תקשורת מסוימים כי לא יהיה בטקס, הוא לא אחר מאשר יו"ר ש"ס לשעבר, אלי ישי.

במהלך הטקס התחבק הרב דוד לאו ממושכות עם יו"ר ש"ס הנוכחי, אריה דרעי, והודה לו על הסיוע והתמיכה.

"עם ישראל זקוק לכם", קרא הנשיא שמעון פרס, "היום אולי יותר מאי פעם. הוא צמא לפגוש את פניה המאירות של המסורת היהודית.

"עם ישראל נושא אליכם את עיניו על מנת שתזכירו לו את מה שגלום בו, בעברו ובעתידו. הוא מתפלל לרבנות מכובדת ומעורכת שתשיב רוח גדולה בערכי הנצח ובחיי היום יום. שתדעו לקרב רחוקים, לכבד את השונים ולשאת ברמה את עשרת הדיברות".

 פרס הוסיף, "תבורך רבנות שתפעל לאחדות העם. רבנות עם נשמה. בחלקכם נפלה זכות גדולה לקרב בין אחים דתיים ושאינם דתיים. להסיר מחיצות של חשדנות וניכור".

הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, היה הבא בתור לנאום,  "בפעם האחרונה שהייתי כאן זה היה לפני ארבעים שנה, אז אבי נבחר לרבנות. אני זוכר שהוא אמר וזעק כאן מדם ליבו שלא להכביד על הציבור. 'לזרז תיקים בין בני זוג ולהביא לפתרון. לא ייתכן לענות גיורים- 'בצדק לשפוט עמיתך'", אמר הרב יוסף.

"בכהונה זו אני מתכוון לעמוד על מצוות אהבת הגר", אמר הרב יוסף "עלינו לחזק את בתי הדין ולתת להם סמכות. רק כך נוכל להקל על הציבור".

"אני פונה מכאן לכלי התקשורת – תנו לנו להרים את קרנה של הרבנות. מברך את עם ישראל בשנה טובה, שנת שלום", הוסיף הרב יוסף.

הרב דוד לאו נאם ודיבר על הצורך לשקם את הרבנות "עלינו לחשוב על כל אחד ואחד מעם ישראל וממדינת ישראל. הבקשה שלנו כרבנים להאיר את אורה של היהדות של עם ישראל ולחשוב על כל אחד ואחד. מרגע זה הבעיה של כל עגונה ועגונה היא בעיה שלי – להיות כפה ואוזן מיושבי הארץ. וארץ ישראל וכל יושבי הארץ יזכו כולם להתברך בבשורות טובות".

שרת המשפטים ציפי לבני דיברה אף היא ואמרה "באתי לבקש לא עליי אלא על כולנו. אתם תשפיעו על החילונים ואף על העולים החדשים המבקשים להצטרף לעם ישראל ולמצוא את דרכם. אתם תחברו בין ישראל ליהדות התפוצות שמרגישה את ההקצנה שיש בנו. רבנות זועפת תפגע בכולנו ובאיזון בין היהדות לדמוקרטיה".

"דווקא משום כך חשובה לי יהדות מתונה, זאת המנגינה שילדיי ימשיכו. אנחנו רגע לפני שהישראליות תהפוך לשבטים. מדינת ישראל היא לא בין תל אביב לבני ברק. היום שכל אחד גר בשכונה משלו והיום כבר אנחנו לא מדברים אחד עם השני. אני מתגעגעת ליהדות של פעם – יש בי הרבה תקווה. היום מחולק לשנים כאן ואחר כך בפגישה על שיחות השלום", הוסיפה לבני.

סגן שר הדתות, הרב בן דהן אמר בטקס "נעמוד לרשותכם ונעזור לכם בתפקידכם. אני מאמין שתאחדו את עם ישראל סביב היהדות. לחבר את הציבור הלא דתי ולקרב אותו למסורת בית סבא – ולחבר אותו לשרשרת העם היהודי".

הרבנים הראשיים לשעבר, הרב יונה מצגר והרב שלמה עמאר לא הוזמנו לטקס וברבנות  ציינו כי מדובר בזלזול מוחלט ברבנים הקודמים. "חבל שמתיחות ואי הסכמה בין רבנים ובכירים הביאו לחוסר רגישות כלפי הרב מצגר והרב עמאר". אמר גורם ברבנות.

צפו בתמונות: צילום: פלאש 90

PRESIDENT PERES WITH INCOMING CHIEF RABBIS PRESIDENT PERES WITH INCOMING CHIEF RABBIS PRESIDENT PERES WITH INCOMING CHIEF RABBIS PRESIDENT PERES WITH INCOMING CHIEF RABBIS PRESIDENT PERES WITH INCOMING CHIEF RABBIS PRESIDENT PERES WITH INCOMING CHIEF RABBIS PRESIDENT PERES WITH INCOMING CHIEF RABBIS PRESIDENT PERES WITH INCOMING CHIEF RABBIS PRESIDENT PERES WITH INCOMING CHIEF RABBIS PRESIDENT PERES WITH INCOMING CHIEF RABBIS PRESIDENT PERES WITH INCOMING CHIEF RABBIS PRESIDENT PERES WITH INCOMING CHIEF RABBIS

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  • גם אם זה היה קולה יש עניין של מראית עין.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 1. הרב לאו איש שדואג למען ארגון בלב אחד לילדים החולים מגיע לו להיות הרב הראשי לישראל

  איתמר כהן |
  הגב
 2. למיטב ידיעתי יין שהסיט אותו מחלל שבת דינו יין נסך.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • וכי ראית באיזה מהתמונות שהרבני שתו מהיין?

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • וכי ראית באיזה מהתמונות שמחלל שבת נגע בכוס?

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 3. הסמבררו, העניבות והפראקים 100 אחוז, רק שלא ידברו שטויות וייעשו חילול ה' כמו עד לרגע זה

  הרמוג |
  הגב