טקס חילופי מנכ"לים ברשת מעיין החינוך התורני (תמונות)

בטכס חילופי מנכ"לים ברשת מעיין החינוך התורני של ש"ס נכחו עשרות עובדי הוראה והנהלה ובראשם מרנן ורבנן גדו"י בראשות מרן ראש הישיבה הרב שלום כהן שליט"א.

בטכס חילופי מנכ"לים ברשת מעיין החינוך התורני של ש"ס נכחו עשרות עובדי הוראה והנהלה ובראשם מרנן ורבנן גדו"י בראשות מרן ראש הישיבה הרב שלום כהן שליט"א.

ראש ישיבות יקירי ירושלים ובאר התלמוד הרה"ג יהודה כהן שליט"א שעומד בראשות הנהלת הרשת אמר בדבריו כי חינוך ילדי ישראל זו ההשקעה האמיתית בעתידו של עם ישראל וזו דרכה של רשת החינוך מאז שהוקמה לפני עשרים ושבע שנים.

ראש מוסדות אור החיים הרה"ג ראובן אלבז שליט"א אמר כי עובדי הרשת הם מניעי המכונות שהם ילדי ישראל שמהווים את עתידו של עם ישראל.
הרב עמד בדבריו על חובתם של המנהלים והמחנכים להדליק את המנורה הטהורה, את שלהבת התורה אצל כל תלמיד וללמוד מאהרון הכהן שלא שינה מהמסורת המקובלת.
הרב שיבח את פעילותו של המשמר היוצא רבי יוסף בוסו ואיחל הצלחה למשמר הנכנס רבי חיים ביטון ובירך אותם בהצלחה בכל מעשי ידיהם.

יו"ר ש"ס שר הכלכלה והשר לפיתוח הנגב והגליל תיאר את הימים שלפני כשנתיים כשבארץ היה שלטון עוין והרשת היתה בסכנה גדולה מאוד ואז נקרא רבי יוסף בוסו לעמוד בראשות הרשת ולנהל אותה באחת מתקופותיה הקשות ועשה זאת ביד רמה ובכשרון רב. הרב בוסו קנה את אמונם של כל עובדי הרשת ועשה הכל בחן ובנועם.
השר דרעי הביא לידי ביטוי את אמונו במשמר הנכנס רבי חיים ביטון ואף ציין שהוא יכל לבחור כל תפקיד שהיה רוצה בתנועת ש"ס אבל נענה לאתגר הגדול שיש בניהול רשת החינוך ואף הודה לו על כך.
השר דרעי הצהיר בפני עובדי הרשת כי כל חברי הכנסת, השרים וסגני השרים עומדים לרשות עובדי הרשת בכל דבר ועניין.
יו"ר התנועה אמר לעובדי הרשת כי הוא מצפה מהם להגדלת הרישום בשנים הבאות וכי הוא מקווה שמספר התלמידים ברשת רק ילך ויעלה.

יו"ר מוסדות יחווה דעת וחבר מועצת חכמי התורה הרה"ג דוד יוסף שליט"א עמד אף הוא בדבריו על שבחו של אהרון הכהן שלא שינה ממה שנצטווה והביא את הסברו של אביו מרן זצוק"ל שבעשיית המצוות הבאות לעיתים קרובות לפעמים חלה ירידה ולכן צריך לשמור על יציבות רוחנית באמצעות עלייה תמידית בעבודת ה'. הרב סיפר על ימיה הראשונים של הרשת ועל הדיונים הרבים שהיו מקיימים מספר רבנים מידי שבוע כאשר הכל היה לצורך דאגה אמיתית למערכת החינוך וכיום צריכים ללמוד לקח מהעבר ולהסתכל קדימה ולהרחיב את הרשת ע"פ ההשקפה המסורה מדור לדור ומועצת החכמים תעמוד על המשמר כדי לעשות דברים גדולים ככל שניתן.
הרב שיבח את המשמר הנכנס רבי חיים ביטון ובירך אותו בהצלחה ושהסייעתא דשמיא תלווה אותו בתפקידו החדש.
הרב הדגיש כי יש לייצר המשך לבתי הספר ולהקים רשת של ישיבות קטנות כי ללא כל זו זריעה ללא קצירה.

הרב יוסף בוסו אמר בנאומו כי הוא מודה להקב"ה על הזכות שהיתה לו לנהל את המערכת החשובה הזו, על שנתיים מלאות עשייה מבורכת מתוך סייעתא דשמיא גדולה.

הרב חיים ביטון אמר שהדבר הראשון שעלה בראשו כשהוצע לו התפקיד זה היה המסר שקיבל ממרן הרב שלום כהן שלא שררה נתתי לך אלא עבדות. עוד אמר כי תפיסת עולמו היא להיות שליח ציבור על כל המשתמע מכך ולדעת תפקידנו ברשת הוא לתת שרות לכלל העובדים.

המשא המרכזי היה מפיו של מרן ראש הישיבה ונשיא מועצת חכמי התורה הגאון הגדול הרב שלום כהן שליט"א שעמד בדבריו על הדרך שבה צריכים להחזיר עטרה ליושנה, עטרת יהדות ספרד. מרן הדגיש שאצל מרן זצוק"ל הרחבת רשת החינוך היתה בראש מעיניו ואין למעלה מזה.
מרן דיבר על ההשקפה שצריכה להיות מונחלת לתלמידים שתהא לחא פניות וללא כניעה לשום דבר.
מרן הדגיש בדבריו את המכשלה הגדולה שיש המכשירי הטלפון הלא כשרים ואת ההרס הרב שהם גורמים למי שמחזיק אותם.
מרן הוסיף שהבל פיהם של תשב"ר אין בו חטא ולכן צריך להקפיד ולהכניס בהם רק תורה ויראת שמים.
בסיום דבריו בירך מרן את המשמר הנכנס בסייעתא דשמיא ושלא תצא תקלה תחת ידיו.

כהן 8 כהן 6 כהן 4 כהן 3 כהן 2 כהן

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.