טקס חלוקת פרסים ב"אבות ובנים"

במעמד רב רושם ובהשתתפות עשרות ילדים שהגיעו יחד עם הוריהם מרחבי הארץ התקיים טקס סיום תכנית זמן חורף של המרכז העולמי "אבות ובנים" וחלוקת פרסים לילדים מצטייני תכנית 'ארץ חמדת אבות ובנים'

במעמד רב רושם ובהשתתפות עשרות ילדים שהגיעו יחד עם הוריהם מרחבי הארץ התקיים טקס סיום תכנית זמן חורף של המרכז העולמי "אבות ובנים" וחלוקת פרסים לילדים מצטייני תכנית 'ארץ חמדת אבות ובנים'.

את המעמד כיבדו בהשתתפותם אישים נכבדים ובראשם הגאון הרב יוסף אפרתי ראש בית המדרש להלכה בהתיישבות, אשר המכון שבראשו עומד, הופקד על הפקת תכנית הלימוד שמטרתה הייתה להקנות לילדים את הידע הבסיסי בהלכות המצוות התלויות בארץ, כאשר הילדים המשתתפים בלימודי אבות ובנים נחשפו מידי שבוע לחומרים מרתקים שנכתבו בשפה ברורה ובהירה תוך שימת דגש מיוחד על נושא השמיטה.

בתחילה פתח בדברים יו"ר המרכז העולמי של "אבות ובנים" הרב נפתלי פאלק שבירך את הילדים המצטיינים ואת הוריהם על הזכות שנפלה בחלקם שבו הם זוכים להיות חלק מהמפעל האדיר שמונה כ60.000 ילדים המשתתפים מידי שבוע בכאלף סניפים הפרוסים ברחבי הארץ. בהמשך פרס הרב פאלק את חזונו לפרוץ את תקרת השישים אלף ולדאוג לכך שלימודי "אבות ובנים" יהיו חלק בלתי נפרד מאורחותיו של כל בית יהודי.

לאחר מכן נשא נאום נלבב ראש בית המדרש להלכה בהתיישבות הגאון הרב יוסף אפרתי שליט"א שבו עמד על החשיבות העצומה שיש בלימוד המצוות התלויות בארץ לילדים, ובפרט הלכות השמיטה אשר מרן החזו"א זצוק"ל מסר את נפשו למענה ועמד בראש המערכה לקידום ושמירת מצוות שביעית בארץ ישראל. בסוף דבריו העניק את ברכתו להנהלת "אבות ובנים" ולכל התומכים והמסייעים שיזכו להגדיל תורה ולהאדירה בהרחבת פעולות הארגון תוך המשך עידוד וחיזוק הקשר שבין אב לבנו שהיא דרך שבה נמסרה התורה מדור לדור.

בהמשך המעמד חולקו תעודות הוקרה לנציגי המגזר החרדי בבנק לאומי אשר פרסו את חסותם האדיבה על תכנית החורף של "אבות ובנים" עבור ילדי ישראל, מר גיא דר ומר יצחק חסדיאל. בדברי הברכה שהביא נציג בנק לאומי מר יצחק חסדיאל, הביע את ברכתו למשתתפים, והוסיף, כי בנק לאומי שמח להמשיך את המסורת ולהשתתף בפעילות החשובה שעורך הארגון לרגל שנת שמיטה, שנועדה לקרב את צעירי הצאן למושגים ולהלכות של מצוות 'ושבתה הארץ שבת לה'.

"הקשר הבין דורי, בין אב לבנו, המתבטא בלימוד המשותף במסגרת 'אבות ובנים', מתחבר היטב עם החזון של 'לאומי מדור לדור', המבטא את הקשר וההמשכיות מדור לדור, כאשר כבר למעלה ממאה שנה לאומי מוביל את הבנקאות בישראל, כולל הקמת פרויקטים רבים, ובתוכם ליווי ומימון הקמתן של עשרות שכונות חרדיות ברחבי הארץ, כולל בירושלים עיר הקודש, בית שמש, מודיעין עילית, חצור הגלילית, אופקים, נתיבות ועוד היד נטויה בס"ד".

בנעילת המעמד התקיים טקס חלוקת הפרסים לילדים המצטיינים שזכו בהגרלות שהתקיימו במשך החורף, ובמהלכו חולקו לילדים עשרות סטים של ש"סים ופרסים יקרי ערך כאות הוקרה וההערכה על השתתפותם והצטיינותם במבצע 'ארץ חמדת אבות ובנים' בזמן חורף תשע"ה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.