ההורים החילונים זועמים: הגננת החרדית ערכה טקס עילוי נשמה בגן

הורים כעסו על הגננת שבגן שלטענתם היא ערכה טקס של עילוי נשמה, וזה השפיע קשות על הילדים וכתבו מכתב נזעם לראש העיר באשקלון.

אחת האמהות: "הילדים מספרים על חוויות בלתי הגיוניות שאינן תואמות את גילם והתפתחותם הנפשית והרגשית בדבר מתים וגלגולי נשמות – זאת בעקבות מות אחיה של הגננת שגוללה באזניהם את סיפור המוות", אמא נוספת מספרת כי הילדים ערכו תפילת עילוי נשמת המת לאחיה של הגננת.

"הגננת סיפרה לנו שאח שלה ישב על הספה יחד עם חברה שלו, עצם עיניים ומת. הגננת סיפרה שהנשמה שלו עלתה לבורא עולם שיברא אותה מחדש". כך סיפר אחד הילדים לאמו.

בעיריה כששמעו על המקרה החליטו מיד להשעות את הגננת, ההורים לא מסתפקים בהשעייתה אלא דורשים: "להדיח את הגננת, נחצה קו אדום".

"לטעמי נחצה כאן קו אדום", אמרה אחת האמהות. "מבוגר משמעותי בחיי ילדינו לא יכול להתנהג בצורה כל כך לא אחראית ולחשוף אותם לתכנים כאלה בגיל כזה. תיווך נושא המוות לילדים האלה צריך להיעשות באופן שונה ואחר".

יצויין כי אצל חלק מההורים יש הטוענים לחפות הגננת וכי זה רק מעשה של קומץ הורים שמבקשים להדיח גננת שרק דיברה על שכר ועונש ועל הנשמה שירדה לעולם, וזה סתם גוזמאות מצד ההורים שדרישתם אחת לראות את הגננת ללא פרנסה, "זה עשיית עוול מוחלט לגננת המסורה". הם אומרים.

מהנהלת המתנ"ס נמסר בתגובה: "בעקבות פנייה שהגיעה להנהלת המתנ"ס על התנהלות שאינה תקינה באחד מצהרוני הרשת, התקבלה החלטה להשעות את המטפלת מתפקידה עד לבירור מעמיק של נושא הפנייה. ברם, מותר לציין כי דברים רבים שנאמרו נבדקו לעומקם ונמצאו לא מדויקים בלשון המעטה. אנו מבקשים לאפשר להנהלת המתנ"ס לערוך את הבדיקה בשיתוף העירייה וכל זאת מבלי לפגוע בכבודה של המטפלת בה מדובר. המתנ"ס מחויב לקוד אתי חברתי גבוה ופועל בכל עת לטובת ילדי הצהרון".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לפי מה שכתוב, לא טקס עילוי נשמה, הוא מה שהפריע. אלא עצם זה שהיא דברה על המוות.

    ולעצם טקס עילוי נשמה.
    אני לא יודע מה זה, ואין לזה מקורות קדומים ביהדות. אלו מנהגים יחסית מאוחרים.

    איציק |
    הגב