"טראומה גדולה עבורנו" – דודו של החייל החרדי מדבר

תקיפתו בשכונת מאה שערים אתמול של חייל חרדי לבוש מדים: "זו טראומה גדולה עבורו ועבורנו, כל משפחתנו הם חרדים שמשרתים בצבא", אמר היום (ד') דודי לוי, דודו של החייל, בראיון לגלי צה"ל.

"חבל לי שילד כזה נכנס לטראומה – הוא ילד שנותן ועושה גם כשהוא היה יכול היה להתחמק מהצבא", אמר לוי, "אני מאמין שבשבילו זה נורא קשה – דווקא אנשים שאמורים להיות מזוהים עם התפיסה האמונית שלו מנסים לפגוע בו".

בגלי צה"ל שוחחו עם דובר צה"ל, תת-אלוף יואב פולי מרדכי, שהתייחס גם הוא לתקיפה שאמר כי הרבנים הם אלה שצריכים לצאת נגד התופעה. "אני חושב שהכתובת המרכזית היא אותם רבנים, ראשי הציבור החרדי, שאני מצפה מהם לגנות את התופעה – 'ואהבת לרעך כמוך'", אמר מרדכי, "לא ייתן שבמדינת ישראל חיילים יותקפו על ידי ציבור יהודי. כשזה ארוע ראשון, וכשזה ארוע שני וכשזה ארוע שלישי – זה כבר לא קומץ".

"אלה השוליים, ובשוליים, כמו שורפי פחי האשפה והיורקים מבית שמש, מי שסובל מהם הם קודם כל אנחנו, תושבי השכונות האלה", אמר יושב-ראש ש"ס, אריה דרעי, בראיון לרזי ברקאי. "אני מגנה את התופעה הזו בכל תוקף, כמו את כל המסע נגד החרדים שבוחרים לשרת בצבא", הוסיף דרעי, חבר הכנסת החרדי היחיד שגינה את המעשה. ביהדות התורה – אף חבר כנסת עדיין לא הוציא הודעת גינוי, ובארבעת העיתונים החרדיים המפלגתיים אין כל התייחסות לתקיפה.

מוקדם יותר היום, אמר השר לביטחון-הפנים, יצחק אהרונוביץ', כי "תוקפיו של החייל החרדי יועמדו בקרוב לדין". בנאום שנשא במליאת הכנסת הוסיף אהרונוביץ' כי "המשטרה תמשיך לחקור, יגיעו כל הארבעה היום לבית המשפט והמשטרה תבקש את הארכת מעצרם. אני מניח שיוגשו כתבי אישום בבית המשפט בקרוב מאוד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.