קרב צמוד ומתוח: טרמאפ ניצח בפלורידה ואוהיו – הצטרפו לשידור החי מאולפן הבחירות

בניגוד לכל התחזיות והסקרים – דונלד טראמפ עשוי להיות נשיא ארצות הברית – לאחר שהוא מוביל בפער קטן במדינות המתנדנדות – אוהיו פולרידה -ופנסיבלניה. משדר מיוחד בחדשות 2

בניגוד לכל התחזיות והסקרים – דונלד טראמפ עשוי להיות נשיא ארצות הברית – לאחר שהוא מוביל בפער קטן במדינות המתנדנדות – אוהיו פולרידה -ומישיגן.

בפלורידה מוביל טרמאפ ב150 אלף קולות, במטה טרמאפ ובעולם כולו כוססים ציפורנים.

 

CNN: ויסקונסין אחרי ספירת 28% מהקולות – 50.4 לטראמפ, 44.5 לקלינטון

פנסילבניה אחרי ספירת 95% מהקולות – 42.2 לטראמפ, 54.6 לקלינטון

CNN: מישיגן אחרי ספירת 24% מהקולות – 49.5 לטראמפ, 45.3 לקלינטון

מתמונת המצב נכון לעכשיו, לאחר שנחשפו תוצאות המדגמים ברשתות הטלוויזיה האמריקניות, עולה כי לזכותו של טראמפ ישנם 128 אלקטורים ולקלינטון 97אלקטורים:

: בשתי מדינות כבר נסגרו הקלפיות, ומספירת הקולות בהן כבר מגיעים נתונים ראשונים שלעת עתה, מצביעים על מגמות צפויות שחזו הסוקרים. הקלפיות הראשונות שנסגרו ב-1:00 שעון ישראל הן במדינות אינדיאנה וקנטאקי -מתוצאות המדגמים במדינות בהן מתנהל קרב צמוד עולה: טראמפ זוכה ליתרון קל בדרום קרוליינה ובג'ורג'יה, קלינטון מובילה במעט בווירג'יניה

.בריאיון טלפוני שהעניק לרשת "פוקס" שב טראמפ ורמז כי לא ימהר לקבל את תוצאות הבחירות. "נראה איך העניינים מתקדמים היום", אמר. "אני מקווה שהכול יהיה בסדר ושאין ממה לדאוג – כלומר, אני מקווה שננצח". הוא הוסיף כי ישנם דיווחים על כך שבמקומות מסוימים מכונות ההצבעה מחליפות קולות רפובליקנים בקולות דמוקרטים.
לאחר שהילרי קלינטון הצביעה בבוקר, לקראת הצהרים הגיע דונלד טראמפ  אל הקלפי, כשהוא מלווה באשתו מלניה.

טראמפ הגיע לאחר שתרם כסף בדוכן למכירת עוגות עוגות שהוצב במקום, טראמפ נשאל מה המצב ההצבעה במדינות המתנדנדות ככל הידוע לו. "טוב מאוד, הכל טוב מאוד", ענה טראמפ  "באופן כללי, הכל טוב מאוד".

 

"אמרתי לאורך כל הדרך – אנחנו חזקים יותר יחד", כתבה קלינטון בהודעת טקסט שנשלחה בשעות האחרונות לתומכיה ברחבי המדינה. "זו הסיבה שאני מקווה שתצביעו עבורי ועבור דמוקרטים אחרים היום. אנחנו סומכים עליכם".

בתיעוד ברשתות החברתיות נראה כי  משתרכים תורות ארוכים לעבר הקלפיות.

לאורך כל הלילה עד שעות הבוקר יועבר כאן בקוקר שידור חי מאולפן הבחירות של ערוץ 2 – הצטרפו לשידור החי
.

שידור ישיר מהקלפיות

כשנשאל על כך שלצוות הקמפיין של קלינטון הודלפו חלק מהשאלות שנשאלו במהלך העימות האחרון, השיב טראמפ: "זה נורא. אני חושב שיותר נורא מזה היא העובדה שקלינטון קיבלה את השאלות לשלושת העימותים. היא לא דיווחה על זה, היא לא הודיעה על כך, היא פשוט לקחה את השאלות".

טראמפ התייחס בלמדינות המפתח, שיכולות במידה רבה להכריע את הבחירות, "הקמפיין שלנו מצליח במקומות שקיווינו להצליח כמו צפון קרוליינה ופלורידה. אני חושב שהן מדינות מאוד חשובות. הולך לנו טוב גם בניו המפשייר, ובאוהיו מדהימה, שם האנשים מדהימים. אנחנו ננצח גם באייווה – היה לנו שם ניסיון נהדר. ננצח בהרבה מדינות. מי יודע מה יקרה".

גם הילרי קלינטון, ובעלה ביל, הגיעו להצביע, השניים באו לצ'פאקווה שבניו יורק, שלשלו בקלפי את הצבעתם ושידרו אופטימיות זהירה.

מיד עם יציאתה מהקלפי אמרה קלינטון לרשת ABC כי "זו הרגשה מיוחדת. אני יודעת כמה אחריות יש כאן. אני יודעת כמה אנשים סומכים על תוצאות הבחירות ומה המשמעות של הבחירות האלה לאומה שלנו. אעשה את כל שביכולתי בתקווה שגם אנצח היום". ביל קלינטון לעומתה, נראה מחויך למדי ואמר: "חיכיתי לרגע הזה 15 שנה".

שידור חי מהטוויטר – מאולפן רשת ב'.

לחץ וסגור את X ואח"כ ללחוץ על החץ

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.