טראמפ: "אנחנו נשארים במזרח התיכון בשביל ישראל"

הנשיא דונלד טראמפ התייחס לנוכחות האמריקנית באזור והסביר כי "ארה"ב נמצאת במזרח התיכון בין היתר בשביל ישראל"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אומר הלילה (רביעי) בריאיון כי "ארה"ב נמצאת במזרח התיכון בין היתר בשביל ישראל". את הדברים אמר הנשיא בראיון ל"וושינגטון פוסט".

טראמפ, הצהיר בעבר כי יוציא את החיילים האמריקניים מסוריה. עם זאת, הוא גם הוסיף כי יעשה זאת "רק לאחר השמדת דאעש". בנוסף, דווח כי ארה"ב תסכים להסיג את חייליה מסוריה, בתנאי שאיראן תוציא את כוחותיה גם כן.

"האם אנחנו הולכים להישאר בחלק הזה של המזרח התיכון כעת? אחת הסיבות היא ישראל", אמר טראמפ. "נפט הופך לסיבה פחות משמעותית היות שאנחנו מייצרים כמות גדולה יותר בעצמנו מאי פעם. אז כעת אנחנו לא צריכים להישאר שם מסיבה זו".

הנשיא גם נדרש לסוגיית חיסולו של העיתונאי הסעודי ג'מאל חאשוקג'י, והטיל דופי בהערכת ה-CIA כי יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן הורה על חיסולו של העיתונאי שהתנגד למשטר, והיה בעל טור ב"וושינגטון פוסט".

"אולי הוא הוא עשה זאת (הורה על החיסול) ואולי לא", אמר טראמפ. "אבל הוא מכחיש. והאנשים סביבו גם מכחישים. ב-CIA לא אמרו באופן נחרץ שהוא עשה זאת, בכל מקרה. אני לא אומר שהם אומרים שהוא לא עשה את זה, אבל לא אמרו זאת שם באופן נחרץ".

טראמפ התייחס גם לעימות הצבאי בין רוסיה לאוקראינה, לאחר תקיפת הספינות האוקראיניות באי קרים השבוע, ואף שלח מסר חריף אל עבר הנשיא ולדימיר פוטין. "אני לא אוהב את תוקפנות הזו", אמר הנשיא. "אני לא רוצה לראות אגרסיביות כזו בכלל. ודרך אגב, גם אירופה לא צריכה לאהוב את ההתנהגות הזו". הנשיא אף איים לבטל את פגישתו המתוכננת עם פוטין בשולי הוועידה בארגנטינה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.