טראמפ במסיבת עיתונאים: "רק האמיצים עושים שלום" • צפו בשידור החוזר

טראמפ ערך מסיבת עיתונאים והתייחס לביקורת בתקשורת על המפגש עם הרודן האכזר: "אין גבול למה שצפון קוריאה יכולה להשיג אם תוותר את הנשק הגרעיני", אמר הנשיא במסיבת העיתונאים. צפו בשידור החוזר

אחרי החתימה ההיסטורית היום (שלישי) על מסמך הבנות בו הסכים קים ג'ונג און להתפרק מנשק גרעיני. טראמפ וקים קיימו מסיבת עיתונאים בו התייחסו המנהיגים על פגישה חיובית והתחממות ביחסים. "אין גבול למה שצפון קוריאה יכולה להשיג אם תוותר את הנשק הגרעיני", אמר הנשיא במסיבת העיתונאים.

"אני ניצב בפניכם כשליח של העם האמריקני עם מסר של תקווה ושלום", אמר טראמפ. "היו 24 שעות נהדרות. זה נמשך זמן רב, שלושה חודשים. הצגנו לקים ולנציגיו סרטון שמגלם את מה שניתן להשיג. יש לצפון קוריאה פוטנציאל להיות מקום מדהים והוא מבין את זה ורוצה לעשות את הדבר הנכון".

נשיא ארה"ב טען כי הוא רוצה לייצר היסטוריה חדשה ולפתוח דף חדש ביחסים עם צפון קוריאה. "לפני 70 שנה סכסוך עקוב מדם הרס את חצי האי הקוריאני וגרם להרג רב", אמ. "המלחמה מעולם לא הסתיימה, אבל כולנו תקווה שהיא תסתיים בקרוב. העבר לא צריך להגדיר את העתיד. הסכסוך של אתמול לא חייב להיות המלחמה של מחר. וההיסטוריה הוכיחה שאויבים יכולים להפוך לחברים. זה מה שאנחנו עושים".

טראמפ החמיא לקים שלדבריו "זכה בהזדמנות חסרת תקדים" להפוך למנהיג שהביא ביטחון ושגשוג לעמו. "חתמנו על הסכם שבו הוא מאשר את מחויבותו להתפרק מנשק גרעיני", אמר הנשיא. "סיכמנו להתחיל בהקדם האפשרי את תהליך המשא ומתן שיוציא את ההסכם לפועל. קים אמר לי שצפון קוריאה כבר הרסה אתר ניסויים למנועי טילים – זה דבר גדול. האתר יושמד בקרוב מאוד".

צפו בשידור החוזר

פגישת טראמפ-קים: מסיבת העיתונאים של נשיא ארה"ב

"אנשים חשבו שזה לא יקרה, אבל זה קורה עכשיו. זה יום נפלא בתולדות העולם": טראמפ מציג את ההסכמות בפסגה ההיסטורית עם קים ג'ונג און

‎Posted by ‎כאן חדשות‎ on‎ יום שלישי 12 יוני 2018

"לוקח הרבה זמן להתפרק באופן מוחלט מנשק גרעיני", הסביר טראמפ. "גם מבחינה מדעית. אבל, מרגע שמתחילים בתהליך לא ניתן להשתמש בנשק. הסנקציות יוסרו כשנהיה משוכנעים שהנשק הגרעיני כבר לא פקטור. הסנקציות נשארות כרגע במקומן. אני מקווה להסירן, אבל זה לא יקרה כרגע".

"שלום שווה את המאמץ", אמר טראמפ "זה היה אמור להיפתר לפני שנים, אבל אנחנו פותרים את זה עכשיו. כל אחד יכול להכריז על מלחמה אבל רק האמיצים עושים שלום. האנשים בקוריאה הם יצירתיים ומוכשרים, ההם חולקים שפה היסטוריה ותרבות. אבל כדי לאחד את המשפחה הלאומית שלהם צריך שאיום הנשק הגרעיני ייעלם. ביניתיים הסנקציות יישארו בתוקף. אנחנו מייחלים לעתיד שבו משפחות קוריאניות יוכלו לחיות שלום. העתיד המזהיר הזה נמצא בהישג יד. הוא יקרה. אנשים חשבו שזה לא יוכל לקרות".

.על החסכון הכלכלי אמר הנשיא: "אני רוצה להוציא את חיילינו. יש לנו 32 אלף חיילים בדרום קוריאה ואני רוצה להחזיר אותם הביתה. אבל זה לא נמצא על השולחן כרגע. נפסיק את התרגילים הצבאיים המשותפים עם דרום קוריאה ובכך נחסוך סכומים אדירים של כסף".

על נושא זכויות האדם ושיפור מצבם של אזרחי צפון קוריאה עם שליט צפון קוריאה אמר טרמאפ "נדון על כך יותר בהמשך", אמר. "קים רוצה רוצה לעשות דברים. הוא מאוד חכם ומתמקח טוב מאוד – הוא רוצה לעשות את זה".

על כך שהיו הסכמים עם צפון קוריאה שלא הובילו לשום מקום אמר טראמפ. "הם לקחו בתקופת קלינטון מיליארדי דולרים וכלום לא קרה", הצהיר. "קים אמר שמעולם לא הגיעו לשלב הזה ומעולם לא נתנו אמון בנשיא אמריקני. הוא הדגיש שהוא מעוניין לעשות את זה, אולי אפילו יותר ממני, כי הוא רואה עתיד מזהיר לצפון קוריאה. חתמנו על הסכם מקיף מאוד. אני מאמין שהוא יעמוד בהסכם. כשהוא ינחת בקרוב, הוא יחל בתהליך באופן מיידי. אילולא הרטוריקה ודברים אחרים שקרו, הקמת צוות חדש היה מאוד חשוב, בלעדיו זה לא היה קורה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.