טראמפ גירש 60 דיפלומטים רוסים

לאחר הודעת טראמפ – גם 14 מדינות אירופיות הודיעו על גירוש דיפלומטים רוסים משטחן. תרזה מיי: "מברכת את עמידת המדינות לצידנו"

בתגובה להרעלת המרגל סרגיי סקריפאל בבריטניה באמצעות גז עצבים – הורה היום נשיא ארה"ב טראמפ על גירוש 60 אזרחים רוסים מארה"ב ולסגור את הקונסוליה הרוסית בסיאטל.

סנטור רוסי הודיע בתגובה כי גם רוסיה תגרש לפחות 60 דיפלומטים אמריקנים משטחה.

בכך לא תמה הדרמה, גם 14 מדינות אירופיות הודיעו על גירוש דיפלומטים רוסים משטחן, בהם: צרפת, דנמרק, גרמניה, איטליה, פולין, ליטא, לטביה, צ'כיה, אסטוניה, הולנד, רומניה, פינלנד, קרואטיה ואוקראינה שהודיעו שהם עומדים מאחורי בריטניה .

"צרפת מגרשת ארבעה דיפלומטים רוסיים בתגובה לתוקפנות שגילתה בהרעלת סקריפאל", כך הגיב היום בכיר מהממשל הצרפתי.

"ארה"ב מחריבה את מה שנותר מיחסיה עם רוסיה", כך אמר שגריר רוסיה בוושינגטון אנטולי אנטונוב בתגובה להחלטתו של טרמאפ"הצעדים הללו רק יובילו להסלמה, אנו נגיב בהתאם. לא נבליג על הפרובוקציה של קבוצת המדינות". עוד נמסר בהצהרה רשמית מהקרמלין כי "גירושם של הדיפלומטים הרוסים מצער אותנו, מדובר במהלך שהוא מוטעה. הנשיא פוטין ישקול בקרוב את תגובת מוסקבה, אך התגובה שלנו תתבסס על עיקרון של הדדיות".

ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי בירכה את ארה"ב על החלטתה. "זה מוכיח בבירור שאנו עומדים כתף לצד כתף בכדי לשלוח מסר ברור לרוסיה שהיא אינה יכולה להמשיך להתעלם מהחוק הבינלאומי", הגיבה מי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.