טראמפ דורש: הסגירו את כותב הטור נגדי

בעקבות פרסום מאמר של בכיר בבית הלבן בצורה אנונימית, בו מואשם טראמפ באי-מוסריות ובפזיזות, הנשיא טראמפ זועם ואמר כי מחבר המאמר הוא מוג לב ועל העיתון להתבייש

בעקבות פרסום מאמר אנונימי תחת הכותרת "התנגדות" בעיתון "ניו יורק טיימס" שנכתב על ידי בכיר בבית הלבן, בו נמתחה ביקורת חריפה על "אי-מוסריותו ופזיזותו של הנשיא טראמפ", טראמפ זעם ואף החליט להגיב. הכותב טען כי עוזריו של טראמפ יודעים היטב מהן מגרעותיו ומנסים לעשות את הדבר הנכון – גם אם הנשיא אינו מעוניין בכך.

טראמפ כינה את הבכיר "מוג-לב" ואמר כי זו בושה וחרפה שדברים אלו פורסמו. בתגובתו, תחת הכותרת "בגידה?" אף דרש טראמפ מהעיתון להסגיר מיד את זהותו של הבכיר שפרסם כאמור את הדברים  באנונימיות ולא תחת שמו.

אתמול פרסם אתר החדשות האמריקני "דיילי ביסט" את מה שהגדיר כ"גילויים המרעישים ביותר" מתוך "פחד: טראמפ בבית הלבן", ספרו החדש של חושף פרשת ווטרגייט, בוב וודוורד, בנוגע לנשיא טראמפ והממשל הנוכחי. בין השאר, בספר נחשף כי טראמפ זעם על התובע הכללי ג'ף סשנש משום שפטר את עצמו מחקירת המעורבות הרוסית במערכת הבחירות בארצות הברית. וודוורד קובע כי טראמפ לעג למבטא של סשנש, וכינה אותו "מפגר" ו"דרומי טיפש".

בפרק אחר של הספר, ג'ון דאווד, שייצג את טראמפ במשך תשעה חודשים, טוען כי טראמפ "היה יוצא אידיוט" אם היה מגיע להעיד בחקירה של רוברט מולר סביב המעורבות הרוסית בבחירות. על ראש הסגל של הבית הלבן, ג'ון קלי, נכתב בספר כי הוא הרבה לאבד את קור הרוח שלו בגלל טראמפ. באחד המקרים המתוארים בפרק המדובר, הוא טען בפני עוזריו שטראמפ "אידיוט", ש"חסרים לו ברגים", ושהמשרה בבית הלבן היא "העבודה הגרועה ביותר בחייו".

לפי וודוורד, טראמפ נוהג דרך קבע להעליב את שרי הקבינט שלו. הספר מתאר איך הנשיא פנה לגנרל מקמאסטר, והעיר לו על אופן הלבוש שלו: "אתה לובש חליפות זולות של מוכר בירה". לשר המסחר שלו הוא אמר: "אני לא סומך עליך, אתה כבר מעבר לשיא".

שלשום כבר נחשף כי טראמפ הורה לשר ההגנה שלו, ג'יימס מאטיס, לחסל את נשיא סוריה, בשאר אסד, בעקבות תקיפה כימית שביצע נגד אזרחים באפריל 2017. עוד נכתב בספר כי טראמפ שוחח בנושא עם הסנאטור לינדזי גרהאם, ואמר לו כי אובמה "לא גבר" משום שלא תקף בסוריה בתקופת כהונתו בבית הלבן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.