טראמפ הזהיר את קים: "מוכנים להגיב לכל התנהגות טיפשית"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התייחס הערב (יום ה') בבית הלבן להחלטה ואמר שביטול הפגישה הוא "מפלה גדולה לצפון קוריאה ולעולם", טראמפ הזהיר את קים: "מוכנים לכל תרחיש"

כמה שעות לאחר ההכרזה הדרמטית שלו על ביטול הפסגה ההיסטורית בין קים לטראמפ, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התייחס הערב (יום ה') בבית הלבן להחלטה ואמר שביטול הפגישה הוא "מפלה גדולה לצפון קוריאה ולעולם". לדבריו: "ההצהרות הלוחמניות האחרונות שהגיעו מצפון קוריאה לא אפשרו את קיום הפגישה".

עם זאת, טראמפ השאיר עוד אופציה לקיום הפגישה ב-12 ביוני או לאחר מכן. "הרבה דברים יכולים לקרות", אמר טראמפ. "אני מקווה שהוא יעשה לא רק את מה שנכון בשבילו, אלא מה שנכון גם לעם שלו, שסובל מאוד".

בנוסף, טראמפ הזהיר את קים "שארה"ב מוכנה להגיב במידת הצורך לכל התנהגות טיפשית של צפון קוריאה. "קמפיין הלחץ המקסימאלי יימשך", המשיך טראמפ. "לעולם לא נתפשר על שלומה וביטחונה של ארה"ב", הוא הדגיש.

במכתב שפרסם הבוקר הבית הלבן כתב טראמפ לנשיא צפון קוריאה: "ציפיתי מאוד להיפגש איתך, ולצערי לפי הכעס האדיר והעוינות הגלויה שהופיעה בהתבטאות האחרונה שלך, הרגשתי שכרגע זה לא מתאים שנערוך את הפגישה שתכננו זמן רב. אם אתה משנה את דעתך לגבי הפגישה המאוד חשובה הזאת, אל תהסס להתקשר אליי או לכתוב לי. העולם, ובמיוחד צפון קוריאה, איבדו הזדמנות גדולה לשלום קבוע, שגשוג גדול ועושר. החמצת ההזדמנות הזו היא באמת רגע עצוב בהיסטוריה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.