כשטראמפ הלם בקלינטון (וידאו)

העימות השני שהתקיים הלילה (בין ראשון לשני) בין המתמודדים לנשיאות ארה"ב, הילרי קלינטון ודונלד טראמפ סיפק את הסחורה. במשך 90 דק השניים הסירו את הכפפות וטענו כי יריבם לא כשיר לכהן כנשיא: טראמפ הלם בקלינטון פעם אחר פעם והבהיר "לא תקפתי נשים", וסיפק את משפט המחץ של העימות שעשוי להכתיר אותו כמנצח של העימות, "אם איבחר את תיכנסי לכלא". צפו במיטב הרגעים. { מיטב הרגעים}

העימות השני שהתקיים הלילה (בין ראשון לשני) בין המתמודדים לנשיאות ארה"ב, הילרי קלינטון ודונלד טראמפ סיפק את הסחורה. במשך 90 דק  השניים הסירו את הכפפות וטענו כי יריבם לא כשיר לכהן כנשיא:

צפו ברגעים הגדולים באדיבות רשת

טראמפ הלם בקלינטון פעם אחר פעם  והבהיר "לא תקפתי נשים", וסיפק את משפט המחץ  של העימות שעשוי להכתיר אותו כמנצח של העימות,  "אם איבחר את תיכנסי לכלא"

קלינטון אמרה כי  "טראמפ חי במציאות מקבילה, התכנית שלו תעניק לעשירים ולתאגידים הקלות מס, דונלד דואג לדונלד". טראמפ השיב: "יש בך שנאה גדולה, ואיננו יכולים להרשות לעצמנו עוד 4 שנים של ממשל אובמה".

.השנים ביקשו לספק מחמאה ליריבם, "אני מכבדת את הילדים שלו וזה אומר משהו על דונלד ואני מכבדת את זה", סיפרה המועמדת הדמוקרטית. "כאם וסבתא – חשוב לי שהוא יבלה איתם זמן רב. אני חושבת שהבחירות האלה כה מתוחות, אלו לא בחירות רגילות, ואנו בוחרים נשיא שיקבע מדיניות לא רק לארבע שנים". טראמפ השיב: "אני אוהב את המחמאה שהיא נתנה לילדים שלי, הם נפלאים. אני אומר על הילרי – היא לא מוותרת, היא לוחמת. אני לא מסכים איתה אבל היא נאבקת חזק ואני חשוב שזה דבר טוב"

השניים נכנסו לאולם ונמנעו מלחיצת יד: קלינטון הסתפקה בהנהון ואמירת שלום. כשנשאל טראמפ על הקלטת, הוא אמר: "אני מכבד נשים, לא עשיתי את מה שאמרו עליי. אני לא גאה בדברים שאמרתי, אני התנצלתי. לא מיששתי נשים בניגוד לרצונן".

קלינטון נשאלה על הפרשה ואמרה: "מעולם לא הטלתי ספק בכשירותם של מועמדים רפובליקנים, אבל טראמפ הוא שונה – הוא לא כשיר להיות נשיא. ראינו אותו מעליב נשים ומדרג אותן ומביך אותן. זה מי שהוא, אבל זה לא רק נשים – טראמפ גם פוגע במיעוטים, מוסלמים, ותיקי מלחמה. זה לא מי שאנחנו". טראמפ השיב: "אלו רק מילים. אני אעזור למיעוטים, היא עשתה עבודה נוראית עבור האפרו-אמריקנים".

טראמפ השיב לה: "אני אדם עם כבוד רב לאנשים ולמשפחה. זה משהו שקרה. אבל אם תסתכלו על ביל קלינטון – אני דיברתי והוא פעל. לא היה עוד מישהו שפגע כך בנשים והיא צריכה להתבייש בעצמה".

קלינטון השיבה: "דעתי ודעת מומחים רבים היא שטראמפ לא יהיה מנהיג טוב. אין לו משמעת להיות נשיא – ראיתי את בעלי חותך את החוב ואת אובמה יוצא מהמיתון, אין לו את זה".

קלינטון הוסיפה: "טראמפ בוחר על מה לדבר, זו הבחירה שלו. זה לא רק סרטון אחד. הוא מעולם לא התנצל על שום דבר, גם בפני המשפחה של החייל שמת בעירק והוא העליב אותם ופגע בהם על רקע דתם במשך שבועות. הוא גם לא התנצל בפני השופט שהוא העליב. הוא גם לא התנצל על השקר הגזעני לפיו אובמה לא נולד בארצות הברית – הוא חייב התנצלות לנשיא ולכולנו".

טראמפ התלונן על המנחים שמטים את הכף לטובתה: "למה אתם לא שואלים אותה על המיילים? זה שלושה נגד אחד". קודם לכן עורר טראמפ צחוק קל בקהל כאשר אפשר לקלינטון לענות לשאלה מהקהל ואמר: "זה בסדר, אני ג'נטלמן".

טראמפ תקף את קלינטון הייתה סוגיית הפיגועים בארצות הברית והאסלאם הקיצוני: "יש איסלמופוביה – וזו בעיה , בין אם נאהב את זה או לא , יש כאן בעיה. המוסלמים צריכים לדווח על דברים שלא כשורה, המוסלמים צריכים לדווח על הבעיות כשהם רואים אותן ולספר על אלו שמתכננים פיגועים. אם הם לא עושים את זה – זה מצב לא טוב למדינה שלנו. כדי לפתור את הבעיה צריך לזהות את הבעיה – היא לא אומרת מה הבעיה וגם הנשיא – קוראים לזה אסלאם קיצוני".

קלינטון השיבה ואמרה כי "זה מסוכן להיכנס לדמגוגיה של דונלד כלפי מוסלמים, אנחנו רוצים שהם יהיו העיניים והאוזניים שלנו וחלק מהקהילה. הם פה מתקופת ג'ורג' וושינגטון. אנחנו לא במלחמה מול אסלאם, אלא מול ג'יהאד קיצוני.  למרבה הצער יש הרבה מאוד דברים אפלים שאמרו על מוסלמים, החזון שלי לאמריקה היא אומה שיש מקום לכולם".

טראמפ נשאל האם נסוג בו מרצונו לאסור על כניסת מוסלמים לארה"ב והשיב כי הוא מאמין ב"סינון קפדני". לדבריו, "מוסלמים באים במאות אלפים ממדינות כמו סוריה בלי שנדע מאיפה הם ומה הם חושבים על המדינה. יש לנו מהגרים רבים שהם פושעים – בחלק מהמקרים הם ברוני סמים, אני אשלח אותם למדינות שלהם. קלינטון רוצה לתת לכולם להיכנס, אסור שהיא תהיה נשיאה".

 מזכירת המדינה לשעבר האשימה את טראמפ ביצירת חזית מתואמת נגדה עם פוטין: "מעולם מדינה זרה לא התערבה כך בבחירות כאן , פוטין לא עושה את זה כי הוא רוצה שאני אהיה נשיאה". טראמפ השיב לה: "אני לא מכיר את פוטין, אבל זה יהיה מצויין כשנעבוד יחד כדי להלחם בדאע"ש. אני לא יודע על רוסיה, אין לי עסקים שם. טוב, אני מכיר את רוסיה ואין לי הלוואות שם".

קלינטון הבטיחה לעמוד מול פוטין בסוגייה הסורית: "רוסיה החליטה להתערב בסוריה והם החליטו את מי הם רוצים לראות כנשיא ארה"ב וזה לא אותי. אני מוכנה לעבוד עם רוסיה – בהסכמי הגרעיין , בעסקה עם אירן, אבל אני רוצה לקדם חקירה של פשעי מלחמה של הממשל הסורי והממשל הרוסי". קלינטון הדגישה את החשיבות בשיתוף פעולה עם בנות הברית של ארה"ב, ללא הצבת חיילים על הקרקע: "אני רוצה לחסל את אל-בגדאדי ולחמש את הכורדים".

טראמפ השיב: "אירן ורוסיה נגדנו , היא רוצה להילחם נגד המורדים אבל היא לא יודעת מי הם המורדים. אני לא אוהב את דאע"ש אבל אסד הורג את דא"עש, רוסיה הורגת את דאע"ש, אירן הורגת את דאע"ש ועכשיו הם נגדנו בגלל המדיניות שלה. אנו צריכים לדאוג לדאע"ש, זו הדאגה שלנו. למה אנחנו מודיעים שאנו עומדים לתקוף את מוסול? למה לא עושים דברים בחשאי?". קלינטון השיבה לו: "אולי כדי להנחות אזרחים לצאת, הצבא עושה את זה" – וטראמפ השיב לה: "אנו פועלים בטפשות במזרח התיכון". כאשר נשאל על חאלב, התחמק המועמד ועבר לדבר על מוסול.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.