טראמפ העביר מסר לנתניהו: "אפשר כעת להגיע להסכם שלום"

על פי הדיווח ב'הארץ' טראמפ העביר לנתניהו מסר דרך עו"ד דרשוביץ כי אפשר להגיע להסכם עם אבו מאזן .

האם טראמפ דוחף להסכם מדיני עם הפלסטינים? על פי הדיווח ב'הארץ' טראמפ העביר לנתניהו מסר דרך עו"ד דרשוביץ כי אפשר להגיע להסכם עם אבו מאזן כעת

לדברי מקור ישראלי, הפרקליט היהודי-אמריקאי פגש את טראמפ באקראי – באופן לא מתוכנן במהלך ארוחת ערב במסעדה של מועדון מאר א־לאגו שבבעלות הנשיא.

למסעדה הגיע עורך הדין עם כריסטופר רודי, בעלי אתר החדשות השמרני ניוזמקס, טראמפ ניגש לשולחנם של השניים, ומסר לו להבהיר מסר לנתניהו שיבהיר לראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מעוניין בשלום.
מקור ישראלי ציין ל'הארץ' כי בשיחת טלפון בין דרשוביץ לבין נתניהו לפני כשבוע מסר טראמפ כי הוא רוצה להגיע לעסקה בין ישראל לבין הפלסטינים וכי הוא סבור שעסקה כזו אפשרית גם כעת.

במערכת הפוליטית העלו את ההשערה כי נתניהו מעוניין בבחירות בשל הדחף של טראמפ להוביל למהלך מדיני מהיר שיביא אותו למבוי סתום.
מאחורי הקלעים, התאוריה המדוברת לא מופרכת, שכן  השליח של טראמפ למזרח התיכון לא מפסיק לתזז בין ירדן לקטאר ומעוניין להביא לפסגה מדינית מהירה כבר בחודשיים הקרובים.

ביממה האחרונה הממשל האמריקני מחזר אחר אבו מאזן, ממשל טראמפ משגר לישראל כי טראמפ רציני ומתכוון לקדם מהלך מדיני עם הפלסטינים בזמן הקרוב.

בעוד שבוע אבו מאזן יגיע לבית הלבן, לכך ניתן לצרף את העובדה שאין הסכמות בין ישראל לארה"ב בנושא הבנייה בהתנחלויות. נתניהו אמנם דיבר על הבנות, אך לעת עתה יש חילוקי דעות בין ארה"ב לישראל – וזאת משום שטראמפ מנסה לרצות את הפלסטינים.  צפו בדיווח של אודי סגל בחדשות 2.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.