טראמפ העיד: "פוטין מעריץ את נתניהו"

בראיון לתקשורת אמר הנשיא טראמפ: "בסוף הפגישה הגענו למסקנות טובות עבור ישראל, פוטין מאמין בישראל"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, התראיין הלילה לאחר הפסגה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ברשת פוקס האמריקאית, והעיד כי פוטין "מעריץ את נתניהו".

כשדיבר על המצב בגבול סוריה ועל ההשפעה האיראנית אמר טראמפ: "דיברנו על סוריה, על אוקראינה, זה היה רק שנינו ומתרגמים. בסוף הפגישה הגענו למסקנות טובות עבור ישראל. הוא (פוטין) מאמין בישראל. הוא מעריץ של בנימין נתניהו. הם עוזרים לו הרבה ואנחנו נעזור לו הרבה, זה יהיה טוב לכולם".

בתגובה על ההאשמות כי  רוסיה התערבה בבחירות בארה"ב אמר טראמפ: "הוא (פוטין) אמר שלא היה תיאום, הוא אמר בצורה הכי חזקה שאין להם שום מידע על טראמפ. הוא אמר שהיו שם הרבה אנשי עסקים, ואם היה להם, זה כבר היה בחוץ. הוא אמר שזה קשקוש. אני חושב שרוב המדינה מבינה את זה. אנחנו מדברים על סוריה, על תפוצת הנשק הגרעיני, על כל הדברים החשובים האלה, ובסוף אנחנו נשאלים על ציד המכשפות הזה".

מוקדם יותר אמר טראמפ: "לא ניתן לאיראן להרוויח מהמערכה המוצלחת נגד דאעש בסוריה. הדגשתי בפני פוטין את חשיבות הלחץ על איראן. אני ופוטין עובדים יחדיו כדי לסייע לביטחון ישראל, השיתוף פעולה עמה נהדר. גם אני וגם פוטין שוחחנו עם ראש הממשלה נתניהו. הצבא הרוסי והאמריקני מסתדרים, אולי טוב יותר מהפוליטיקאים שלנו".

פוטין אמר כי סיכם עם ארה"ב להבטיח את הגבול בין ישראל לסוריה, סמוך להרי הגולן בהתאם להסכם הפסקת האש ב-1974. "זה יאפשר לנו להחזיר את השקט לגולן, ולהבטיח את ביטחונה של ישראל". פוטין אף התייחס לפרישתה של ארה"ב מהסכם הגרעין: "בוושינגטון יודעים את עמדתנו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לאותן הצהרות: "נתניהו מברך על המחויבות העמוקה של ארה"ב והנשיא טראמפ לביטחון ישראל, כפי שבאו לידי ביטוי בפגישתם של הנשיא טראמפ והנשיא פוטין. הידידות בין ישראל לארה"ב מעולם לא הייתה איתנה יותר.

"כמו כן, רה"מ נתניהו מעריך מאוד את התיאום הביטחוני בין ישראל לרוסיה ואת העמדה הברורה שהביע הנשיא פוטין על הצורך בקיום הסכמי ההפרדה בין ישראל לסוריה מ-1974".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.