"טראמפ הפעיל לחץ כבד על ישראל והפלסטינים"

טילרסון סיפר לעיתונאים כי טראמפ הפעיל לחץ כבד על ישראל והפלסטינים לחזור לשולחן המשא ומתן, והוסיף כי מטבע הדברים ישראל והפלסטינים יידרשו לפשרות

מזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון התייחס במהלך תדרוך שערך לעיתונאים המלווים את ביקורו המדיני של טרמאפ, לתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים ההולך ונרקם.

טילרסון סיפר לעיתונאים כי טראמפ הפעיל לחץ כבד על ישראל והפלסטינים לחזור לשולחן המשא ומתן, והוסיף כי מטבע הדברים  ישראל והפלסטינים יידרשו לפשרות.

"הנשיא הפעיל לחץ רב ועודד את שני הצדדים להיות רציניים בנוגע למשא ומתן בעתיד ולהכיר בכך שעליהם להתפשר", הבהיר מזכיר המדינה האמריקני. "כל צד צריך להתפשר. הוא הפעיל על שני הצדדים הרבה לחץ שהגיע הזמן להגיע לשולחן הדיונים וחזר על הנקודה הזאת כמה פעמים".

לדבריו, הבית הלבן להוט לפתור את הסכסוך, וזאת משום שהוא יוביל לדברי מזכיר המדינה לפתרון כלל-אזורי. "ראינו שהדילמה הנוגעת לשלום הישראלי-פלסטיני תתחיל לפתור את בעיות השלום ברחבי המזרח התיכון", הוסיף.

אתמול נחשף בערוץ 2 כי בוזי הרצוג נפגש עם טראמפ במהלך סיום ביקורו במוזיאון ישראל, שם הבטיח לו טרמאפ כי יעשה כל מאמץ לחדש את המו"מ ולהביא לפתרון הסיכסוך.

בנאומו בישראל התייחס טרמאפ  בנוגע להנעת תהליך השלום ואמר כי "הממשל שלי תמיד יעמוד לצד ישראל. דחקתי בחברינו בעולם המוסלמי כדי ליצור יציבות וביטחון. הקונפליקט לא יכול להימשך לעד, השאלה היחידה היא מתי העמים יחליטו ששפיכות הדמים וההרג הספיקו. שינוי חייב להגיע מבפנים. יש להפסיק ללמד ילדים לשנוא ולרצוח".

"אני מחויב אישית לסייע לישראלים והפלסטינים להגיע להסכם שלום", הוסיף. "אבו מאזן מוכן להגיע לשלום. אני יודע ששמעתם את זה בעבר, אבל אני אומר לכם – הם מוכנים. גם חברי בנימין (נתניהו) רוצה ומאמין בשלום, נתניהו רוצה שלום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.