טראמפ הצליח להפוך את הקערה \\ פרשנות

למרות כל התחזיות הקודרות והתגייסות התקשורת לטובתה של הילרי קלינטון המירוץ עדיין צמוד והפערים מצטמצמים. לטרמאפ יש עוד הרבה עבודה והוא זקוק לנס, אך הכל אפשרי. { המירוץ לנשיאות }

12 יום לפני הבחירות בארצות הברית, והסקרים בארצות הברית סותרים זה את זה. מצד אחד  סקר סוכנות הידיעות AP מעניק להילרי קלינטון  יתרון של 14 נקודות לעומת דונלד טראמפ: הילרי קלינטון זוכה ל-51% תמיכה לעומת 37% שיצביעו לטראמפ.

מנגד, סקר של רשת פוקס ניוז מעריך כי קלינטון מובילה רק ב- 3% בלבד. על פי הסקר, קלינטון זוכה לתמיכה של 44% מהנשאלים לעומת 41% התומכים בטראמפ – פער שהינו בגדר הטעות הסטטיסטית. מדובר בהצטמצמות של הפער בין השניים, שעמד לפני שבוע על 6% ולפני שבועיים על 7%.

ואילו בסקרים אחרים כמו של הטיימס, טראמפ מוביל באחוז אחד, ובסקר של רמססון הילרי קלינטון מובילה ב-1 אחוז בלבד פער קטן.

צפו בניתוח של ערד ניר

הדרך לבית הלבן – האם קלינטון יכולה להכין את נאום הניצחון או שטראמפ מכין הפתעה? ערד ניר מסביר לנו מה הדבר הכי חשוב כדי להיבחר לנשיאות ארה"בhttp://bit.ly/2ewhhzE

פורסם על ידי ‏החדשות‏ ב- יום רביעי, 26 באוקטובר 2016

למרות כל התחזיות הקודרות והתגייסות התקשורת לטובתה של הילרי קלינטון המירוץ עדיין צמוד והפערים מצטמצמים.

בבחירות בארצות הברית מה שקובע זה מפת האלקטורים שנוטה לטובתה של הילרי קלינטון, אך מבחינה מדוקדקת של הנתונים ניתן ללמוד כי הפערים בין קלינטון לטראמפ בתוך המדינות המתנדנדות לא כ"כ גדולים, ואף במדינות שמיט רומני הפסיד לאובמה, טראמפ מוביל כמו פלורידה, אוהיו ואיווה. אך זה עדיין לא מספיק להיבחר, בשביל לעשות את הבלתי יאומן טראמפ  יצטרך לנצח גם בפנסליבניה שם טראמפ צמצם את הפער ל-3 אחוז, בניו המפשיר מדינה כחולה נחתך הפער בחצי.

מי  שעוקב אחרי עצרות הבחירות של טראמפ מגלה כי האירועים שלו מפוצצים וגדושים עד אפס מקום, בעוד  העצרות של הילרי קלינטון  עם הרבה כיסאות ריקים. טראמפ זוכה לפופולריות רבה ברשתות החברתיות, ועצרת הבחירות שלו בפלורידה ששודרה בדף הפייסבוק שלו זכתה ל-80 אלף צפיות. טראמפ זוכה גם לתמיכה רבה בקרב העצמאים שכנראה מאסו בשלטון הדמוקרטים.

נקודה נוספת היא, למרות ההקלטות המביכות, והצהרתו "כי לא יקבל את תוצאות הבחירות אם יפסיד", טראמפ הצליח להחזיר לחיקו את המוני הבוחרים הרפובליקנים באמצעות  הכריזמטיות שלו, נדמה כי מאז ימי התעמולה הנאצית לא הצליח איש כ"כ שנוי במחלוקת לשלהב כ"כ הרבה תומכים, המסרים של טרמאפ "הילרי המשוחתת", כנראה מצליחים לחלחל ללב ההמון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.