טראמפ התעורר: "האנטישמיות חייבת להיפסק"

בריאיון לרשת NBC האמריקנית גינה הנשיא טראמפ את האנטישמיות ההולכת וגואה בארה"ב ואמר כי "האנטישמיות היא דבר נורא, היא חייבת להיפסק והיא תיפסק". { ארה"ב}

בריאיון לרשת NBC האמריקנית גינה הנשיא טראמפ את האנטישמיות ההולכת וגואה בארה"ב ואמר כי "האנטישמיות היא דבר נורא, היא חייבת להיפסק והיא תיפסק".

טראמפ שעד כה לא השמיע את קולו בענין האנטישמיות הגיב לאחר שאלמונים ניצתו מאות קברים בבית עלמין במיזורי. היהודים במיזורי מודאגים מהתופעה שהולכת ומחריפה בחלקים שונים בארה"ב."דודים, סבתות וסבים, סבי הסבתות, כולם קבורים כאן", סיפרה רובין ריקרמן, חברת הקהילה היהודית בעיר לרשת FOX. "הם ניצולי שואה ועכשיו הם כאן, אסור להתעלל בהם יותר". האירוע הקשה במיזורי הוא רק דוגמה אחת לשורת תקריות שאירעו ברחבי ארה"ב בתקופה האחרונה, כשהתחושה היא שמאז נבחר טראמפ יש התגברות של האנטישמיות במדינה.

במהלך החודשים האחרונים התקבלו במוסדות יהודיים  עשרות איומים על הטמנת פצצות, ריסוס צלבי קרס ברכבת התחתית בניו יורק ומצעד של ארגונים ניאו נאציים שמתוכנן להיערך בעיר וויטפיש שבמונטנה. בשל רצף האירועים נשאל על טראמפ ידי כתב חרדי במסיבת העיתונאים האחרונה על עלייה במספר האירועים האנטישמים – שאלה שטראמפ בחר שלא להשיב עליה.

בקהילה היהודית חוששים מעלייה תלולה באיומים ובפשעי השנאה. "למרות שלמדנו שכל האיומים האלה הם בעצם מתיחות ושאיש לא נפגע, אנחנו מודאגים מהאווירה האנטישמית מאחורי האיומים האלה", סיפר דיוויד פוזנר, מארגון הקהילות היהודיות באמריקה. "העובדה שהאיומים הפכו לחלק מחיי היום יום שלנו מדאיגות מאוד".

פוזנר סיפר על העלייה באירועים האנטישמיים בשנים האחרונות. "בשנת 2015 נרשמו 90 אירועים אנטישמיים בקמפוסים, כפול מהשנה הקודמת", אמר. "2016 הייתה גרועה עוד יותר וכמו שזה נראה – העלייה באירועים תמשיך גם ב-2017".

ברשת CNN דווח היום על אירוע ניאו נאצי שנערך לא רחוק מטקס ההשבעה של טראמפ בוושינגטון, במהלכו לאומנים גזענים זעקו סיסמאות ניאו נאציות ובירכו על עלייתו של טראמפ לשלטון. אנשי הממשל של טראמפ התנערו אז מהאירועים, שרק הולכים ומתרבים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.