"נעביר את השגרירות לבירת ישראל – ירושלים"

המתמודד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ התקבל אתמול בתשואות בכנס של השדולה הפרו-ישראלית בוושינגטון (איפא"ק) ופיזר הצהרות אוהדות לישראל. טראמפ ירד על אובמה והבטיח לבטל את ההסכם עם איראן. { טראמפ הדהים}

למרות התחזיות הפסימיות המתמודד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ  התקבל אתמול בתשואות בכנס של השדולה הפרו-ישראלית בוושינגטון (איפא"ק) ופיזר הצהרות אוהדות לישראל.

טראמפ הפתיע כאשר נשא נאום אוהד לישראל שכביכול נכתב על ידי נתניהו, הוא פתח בנושא האירני. "ראשית אני מתכנן לפרק את העסקה עם אירן", הצהיר, "אני איש עסקים כבר הרבה זמן ואני אומר לכם שהעסקה הזו היא אסון לישראל ולכל המזרח התיכון. למדתי את העסקה הזו יותר מכולם, אני מכיר אותה והיא עסקה רעה", הוסיף.

 

"אירן מעורבת במלחמות בכל המזרח התיכון. עכשיו היא מנסה ליצור חזית נגד ישראל בגולן הסורי", ניתח טראמפ את ההתפתחות הביטחונית באזור. "אירן צריכה לשכוח ממחיקת ישראל מהמפה. אירן הפרה את התנאים של מועצת הבטחון ואיש לא עשה כלום – אנחנו נעשה", הבטיח.

 

טראמפ לא היסס לקטול את  הנשיא הנוכחי ברק אובמה. הוא הביע שמחה על כך שזו השנה האחרונה של אובמה כנשיא וזכה למחיאות כפיים מהקהל. "הוא הדבר הגרוע ביותר שקרה לישראל", אמר והוסיף גם ביקורת על האו"ם: "האו"ם הוא לא חבר של הדמוקרטיה, לא של החירות ובטח לא של ישראל".

טראמפ התייחס לסכסוך הישראלי פלסטיני. "אף אחד לא צריך להכתיב לישראל איזה הסכם היא צריכה לקבל, זה צבוע וזה לא יקרה", הכריז, "כדי לעשות עסקה צריך שני צדדים. ישראל רוצה לשבת לשולחן המשא ומתן ללא תנאים והפלסטינים דחו כל עסקה שהוצאה, הם אפילו לא ענו", פירט טראמפ והבטיח: "אני אפגש עם נתניהו מיד ונעבוד יחד על מנת להביא שלום ויציבות לאזור".

 

טראמפ גינה את ההסתה ברחוב הפלסטיני ואמר: "זה לא יכול להיות שהילדים הפלסטינים רואים בטרוריסטים גיבורים. זה חייב להיפסק וזה ייפסק. יש שם תרבות של שנאה, צריך להפסיק את החינוך לשנאה ועכשיו". את הנאום חתם בהבטחה דרמטית: "נעביר את השגירות לבירה הנצחית של ישראל – ירושלים".

 

 

תקרית שהעיבה על דברי השבח  לישראל אירעה במסיבת עיתונאים שערך לפני נאומו בוועידה, טראמפ סיפק הצהרה שישראל לא תרצה לשמוע: "יש לי הרבה כבוד למדינות שמקבלות סיוע מארה"ב, אני אוהב אותן, אבל הן צריכות לשלם לנו כסף". כשנשאל האם ישראל גם נמנית בין אותן מדינות אמר טראפ: "כן, אני חושב שגם ישראל תשלם, היא יכולה להרשות זאת לעצמה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.