טראמפ חשף: כך סיכל המוסד את התכנית של דאע"ש

המגזין האמריקני פרסם הלילה (חמישי) את המידע המסווג שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ חשף בפני שר החוץ של רוסיה סרגיי לברוב בקיץ האחרון אודות המבצע הסודי של סיירת מטכ"ל והמוסד שהתבצע בעומק שטח סוריה

המגזין האמריקני "ואניטי פייר" פרסם הלילה (חמישי) את המידע המסווג שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ חשף בפני שר החוץ של רוסיה סרגיי לברוב בקיץ האחרון אודות המבצע הסודי של סיירת מטכ"ל והמוסד שהתבצע בעומק שטח סוריה.

בשנה שעברה, כחודש לאחר  שטראמפ נכנס לבית הלבן, שני מסוקים ישראלים חדרו לתוך עומק סוריה. מטרת המבצע כך על פי הדיווח, היה חיסול תא טרור של דאע"ש המנסה להתחמש בכלי נשק חדשני וקטלני.

על פי הדיווח, דאע"ש ניסה לערוך פיתוח שיאפשר להפוך מחשבים נישאים (לפטופ) לפצצות, כך שיהיה ניתן להחדיר את הפצצות לתוך המטוסים מבלי שיתגלו לפני כן בבדיקות שיערכו בשדות התעופה. רה"מ עידכן את ארה"ב אודות המידע הרגיש. בעקבות כך, המשרד האמריקני להגנת המולדת הורה לאסור על נוסעים ממדינות מסוימות לעלות למטוס עם לפטופ.

קהילת המודיעין בארה"ב הודתה למוסד הישראלי אודות המידע הרגיש. נשיא ארה"ב מיהר לשתף את המידע הרגיש עם הרוסים. בפגישה שערך הנשיא עם הבכירים הרוסים הוא חלק עימם את המידע ולאחר שהתגלה הסיפור צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי זו זכותו כנשיא לחלוק מידע עם מי שהוא מוצא לנכון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.