טראמפ חתם על גירוש מוסלמים ‎- אלפים הפגינו (וידאו)

זעם ודאגה בקרב המוסלמים לאחר שהנשיא דונלד טראמפ חתם על צו נשיאותי שאוסר על כניסת מהגרים משבע מדינות מוסלמיות, בהם גם בעלי אשרות עבודה ואף גרין קארד. הכאוס לא איחר לבוא, הפגנות וגינויים, בנתים שופטת מברוקלין ביטלה את הצו המאשר לגרש את המוסלמים. {כאוס בארה"ב}

זעם ודאגה בקרב המוסלמים לאחר שהנשיא דונלד טראמפ חתם על צו נשיאותי שאוסר על כניסת מהגרים משבע מדינות מוסלמיות, בהם גם בעלי אשרות עבודה ואף גרין קארד.

בנתיים, שופטת פדרלית מברוקלין הוציאה צו זמני שמונע בשלב הראשוני את גירוש המוסלמים שהגיעו לארצות הברית.  בהחלטתה פסקה כי המוסלמים שנעצרו בנמלי התעופה בארצות הברית לא יגורשו כעת: מדובר על כ-100-200 מוסלמים שהיו בדרך לארצות הברית בזמן פרסום הצו.

בתחילה, החל כאוס בשדות תעופה מרכזיים במזרח התיכון נוסעים הורדו מטיסות ומאחרים נמנעה האפשרות לעלות על הטיסה אליה רכשו כרטיס.

 

כמחאה על ההחלטה אלפי בני אדם התאספו הלילה בנמל התעופה JFK שבניו יורק ובשדות תעופה קטנים יותר ברחבי ארה"ב כדי למחות נגד הצו של טרמאפ. חלק מהמפגינים עמדו באולם קבלת הפנים בשדה שבניו יורק עם שלטי ברכה לבאים וקראו: "לא לשנאה, לא לפחד, פליטים מתקבלים כאן בברכה".

ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו התייחס בביקורת מרומזת להחלטתו של טראמפ בעמוד הטוויטר שלו. "אלו מכם שנרדפים ונמלטים מטרור וממלחמה – בקנדה יקבלו אתכם בברכה, ללא קשר לאמונה שלכם. הגיוון הוא הכוח שלנו", צייץ ראש הממשלה הליברל וזכה למאות אלפי תגובות אוהדות.

תרזה מיי, ראשת ממשלת בריטניה, שנפגשה עם טרמאפ ביקרה את ההחלטה לאסור כניסת מוסלמים לארה"ב. "איני מסכימה עם הגישה הזו", אמרה. "אנו בוחנים את המשמעויות המשפטיות של הצו שהוצא, ואת ההשלכות שיש לו בפרט על תושבי בריטניה".

ובינתיים, טראמפ  לא עוצר וכבר חתם על שלושה צווים נשיאותיים נוספים. הראשון אוסר על עובדי ממשל לעבוד כלוביסטים בחמש השנים לאחר שיעזבו את תפקידם, השני עוסק בארגון מחדש של המועצה לביטחון לאומי והאחרון – מורה להכין תכנית להבסת דאע"ש בתוך 30 ימים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.