"טראמפ יפנה את הגב לישראל"

מזכ"ל שלום עכשיו לא מצליח לפרגן לחבריו בימין ששמחים על נצחונו של טראמפ ומזהיר: "הוא עוד יפנה לנו את הגב, הוא לא צפוי". {מזכ"ל 'שלום עכשיו' מזהיר}

מזכ"ל שלום עכשיו לא מצליח לפרגן לחבריו בימין ששמחים על נצחונו של טראמפ ומזהיר בפוסט שכתב בפייסבוק: "הוא עוד יפנה לנו את הגב, הוא לא צפוי".

וכך כותב יריב, "חבריי בימין, חכו עם השמפניה. טראמפ היה ונשאר חידה, לא ברור מה תהיה מדיניותו, גם כלפי ישראל וגם כלפי העם היהודי.

"הוא תקף בקמפיין בחריפות את המדינות הנשענות כספית על אמריקה וזוכות להגנה מבלי שהן ״משלמות״ בחזרה ונותנות תמורה לעם האמריקאי (בתשובה לשאלה הוא הזכיר גם את ישראל).

"היו בקמפיין של טראמפ מאפיינים אנטישמים ואין לו שום זיקה מיוחדת, מחוייבות, או שותפות אינטרסים עם יהדות ארה״ב".

"בסוגיות המדיניות", כותב אופנהיימר "טראמפ לא הביע עד עכשיו שום יומרה לקדם שלום או פתרון במזרח התיכון, את מחיר הקיפאון ואולי חלילה ההדרדרות למלחמות אנחנו עלולים לשלם, לא האמריקאים. עד היום הייתה לישראל משענת יציבה וכמעט מובנת מעליה בדמות התמיכה האמריקאית, וגם כשהטונים עלו, ישראל המשיכה לקבל תמיכה חיונית וזכתה לכיפת ברזל מדינית וצבאית מהממשל האמריקאי.

"טראמפ שמציג גישה בדלנית ומונעת מאינטרסים אמריקאים נטו, הוא בלתי צפוי ועלול להפנות את הגב לישראל, אם מפת האינטרסים תהיה לרעתנו. אצל טראמפ שום ישראבלוף לא יעבוד, אם יגבש מדיניות מסויימת, ישראל תידרש ליישר קו".

מזכ"ל שלום עכשיו מדמה את טראמפ לפוטין הבריון, "כמו מול פוטין, היכולת של ראש ממשלה ישראלי למרוח או לסרב לנשיא הבא של אמריקה כמעט לא קיימת, אם טראמפ יראה לפתע בהפסקת הבנייה בהתנחלויות אינטרס אמריקאי, לא יהיה מקום להתחכמויות ומשחקים".
ולסיום כותב יריב על המועמדת שהובסה, "ומילה אחת לגבי הילארי, אם הייתי אמריקאי, גם לי היה קשה להצביע עבורה".

מצד שני דווקא עיתון הארץ מאוד מודאג מנצחונו של טראמפ, ומבטיח במאמר מערכת כי טראמפ לא יחדש את הבניה ביו"ש. הנה מאמרו מהבוקר:

 

אבל דווקא מפתיע, צביקה ברוט, מנהל הקמפיין הרפובליקאי בישראל, סיפר ל-nrg כי רוב מכריע של ישראלים בעלי זכות ההצבעה בחרו בטראמפ כיוון ש"הבינו שהוא יהיה קשוב יותר לצרכי המדינה". בנוסף, הבטיח ברוט כי הנשיא הנבחר לא יכפה צעדים מדיניים על ירושלים, ויאפשר את הבניה ביהודה ושומרון".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ואין לו שום זיקה מיוחדת, מחוייבות, או שותפות אינטרסים עם יהדות ארה״ב".
    לאיזה "יהדות" האדיוט הזה מתכוון?

    נ |
    הגב