"טראמפ יקח את כל הקופה"

בראיון לאתר 'קוקר' הפרשן הפוליטי של ג"ייקוב קורנבלו באתר היהודי jewish lnsider . מנתח את ה"סופר טוזדי" בו יבחרו 11 מדינות את המעומד הרפובליקני לנשיאות { הפרשן היהודי}

לקראת רגעי ההכרעה: היום תתקיים בארה"ב ה"סופר טוזדי" בו 11 מדינות בהם טקסס בוחרות את המעומד מצד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות.

תמונת המצב מלמדת כי בצד הרפובליקני טראמפ מוביל בסקרים הכללים,  אחריו מפגרים טד קרוז הסנטור של טקסס, ומרקו רוביו הסנטור של פלורידה קרוז מגיע ל"סופר טוזדי" עם יתרון על פני רוביו לאחר הניצחון מאיווה, אך טראמפ צפוי לנצח בלפחות 10 מדינות בעוד קרוז צפוי להסתפק בניצחון קלוש בטקסס.

מסקר חדש שפורסם רוביו יכול להמשיך במרוץ גם אם הוא לוקח מקום שני או שלישי בכל המדינות אך כדי להתייצב כמועמד כמועמד היחיד מול טראמפ הוא חייב לנצח במדינה אחת לפחות וזה אפשרי" כך מסביר בראיון לאתר 'קוקר' הפרשן הפוליטי של ג"ייקוב קורנבלו הכתב הפוליטי באתר היהודי  jewish lnsider .

הפרשן היהודי מסביר כי "קרוז חייב לנצח בטקסס, רוביו חייב ללקט אלקטורים כדי שיוכל להראות שיש לו סיכוי אם קרוז יפסיד בטקסס או שרוביו יקבל מקום שני אז ההכרעה תעבור ל-11 במרץ אלא אם קרוז ינצח בטקסס ועוד מדינה"

על הקול היהודי אומר יעקוב כי "הקול היהודי עדיין לא חשוב כי הוא לא קול שמכריע אבל בפלורידה ובמדינות נוספות שם הרוב הוא יהודי שם כבר נדע במי יתמכו היהודים. קרוז למשל, הודיע כי יקים קואליציה של 36 רבנים ומנהיגים שהודיעו כי יתמכו בקרוז, שם צפוי קרב צמוד בין טראמפ רוביו וקרוז בפלורידה בפרט שם הקול היהודי יכול להכריע".

על תמיכת שלדון, מסביר לנו הפרשן כי, "שלדון לא צפוי להביע תמיכה עד שיוכרע הקרב בין רוביו וקרוז אבל יתכן שבמקרה שרוביו ינצח מחר במדינה אחת אז שלדון יתרום לו כדי להכריע את הקרב מול טראמפ".,

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.